A táj hamisítatlan toszkán hangulatot idéz, a város is közel, félórás autózással Budapest közepébe lehet érni, elővárosi vasút segíti a közlekedést - mindent egybevéve ideális hely annak, akinek módja és pénze van arra, hogy energiát meríthessen a sport, a pihenés és a táj közelségéből. A Budapest Gate néven futó beruházás idén tavasszal kezdődött, de 2010-ben már golfvilágbajnokságot tartanak a pályán. A golfpálya, a hozzá tartozó klubház, luxusszálloda, üvegkupola alá telepített wellness-spa létesítmény és tágas, tetőteraszos konferenciaközpont mellett valóságos kis falu épül ki a "country club" életforma hazai híveinek: összesen mintegy kétezer otthont alakítanak ki a saját úszómedencével rendelkező villákban, illetve a társas- és ikerházakban.
Az óriási beruházás izraeli és ír befektetők mellett a hazai pénzpiacot is megmozgatja. Ígéretesnek látszanak a környék jó adottságai, a megkapó szépségű táj és a golf exkluzív igényeket szolgáló atmoszférája. A nyár végén rendezett nyílt napon már vevők is jelentkeztek a 2009-2010 folyamán elkészülő lakásokra. Sokan befektetésnek szánják, de a projekt vezetői abban bíznak, hogy egyre több lesz a kiköltöző, az egész évben itt lakó. Két év múlva a ma már álló birtokkapu mögött fasor vezet be a faluba, kétoldalt villákkal, a golfpálya nemzetközi eseményeket lát majd vendégül, a szálloda és a konferenciaközpont 1200 fős kongresszusokat bonyolít le, üzletek és kávézók, óvoda, patika és posta szolgálja ki az akkorra már várhatóan 4-5 ezer lakosú negyedet. A tó partján homokos strand várja a gyerkőcöket, akiknek az O'Connor által már 2008 tavaszán beindított gyerek-golfakadémia tálcán kínálja a sportlehetőséget.
A beruházás tehát komoly előnyöket ígér, elsősorban magának Bicskének, hiszen a több ezer új lakó és a sportközpont nagy forgalma új munkahelyeket jelent. Ezen túl kiváló befektetés ez a "Közép-Európa Silicium-völgyének" meghirdetett térségben, aminek fejlesztése a Talentis-program keretében évek óta Európa egyik vezető projektje. A közeli Etyek a borturizmussal és a nemrég elkészült, hollywoodi színvonalú filmstúdióval vonzza a látogatókat, Bicske pedig hamarosan az európai golfturizmus egyik kiemelt célpontja lesz. A golffalu nemcsak működtetőit és beszállítóit, de a tervezésben részt vevő szakembergárdát is a hazai mezőnyből válogatja: az épületterveket Kolbe Tibor építész - a budapesti Meridien Szálló tervezője - és a Promega Iroda készítette, a környezettervezésben egy ír és több magyar szakember vett részt. A tervezés és a munka kezdete körül tehát minden jól folyik. Már csak néhány kérdés maradt. Az egyik, hogy a ma 2-3 ezer sportolót számoló magyar golfélet rohamos fejlődésnek indul-e majd a világsztenderdet kielégítő, hatalmas új pályával. A másik, hogy a budapesti agglomeráció meddig győzi a terjeszkedést.