A szerkesztett táncgála szereplői Tolna vármegye kiemelkedő minőségű hagyományőrző néptáncegyüttesei, modern és kortárs tánc műfaját képviselő csoportok. A neves, kiváló koreográfusok által készített művek minősítő fesztiválokon, országos bemutatókon, versenyeken mérettettek meg és értek el kimagasló eredményeket. A műsorban megjelenik a vármegye népcsoportjainak színes kavalkádja, de más tájegységre is elkalandozhat a néző. Betekintést kaphat a régi magyar falu életének hétköznapjaiba, a munkákhoz kapcsolódó szokásaiba, mulatságaiba. Megismerheti a tánctípusaikat, dalkincseiket, muzsikájukat, hétköznapló és ünnepi viseleteiket, viselkedési formáikat.
A gála műsorában bemutatkozik egy modern- és kortárstánc-együttes, amely a Magyar Táncművészeti Egyetem Tehetség táncműhelye.
A programban részt vevő táncegyüttesek: Bartina Néptánc Egyesület Felnőtt és Siheder együttese, Szekszárd; Bogyiszlói Hagyományőrző Egyesület; Sárpilisi Gerlicemadár Hagyományőrző Néptánc Egyesület; Hőgyészi Székely Kör Bokréta Néptánccsoportja és Kisbokrétás utánpótlás csoportja; Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Gyakorló Általános Iskola, AMI és Gyakorló Óvoda Táncművészeti Tagozat, Szekszárd
A program alkotói: Koreográfusok: Táborfi-Rónai Nóra, Valkainé Daczó Eszter, Valkai Csaba Csanád, Husvéth Csaba és Velner Anna, Kolbert Margit, Huszárikné Böröcz Zsófia és dr. Huszárik Márton, Herczeg Gábor, Fitos Dezső és Kocsis Enikő. Közreműködik a Csurgó Zenekar. Szerkesztő: Matókné Kapási Julianna
KARÖLTVE – közös tánckoreográfia
A Tánc-tér programsorozat részeként megtekinthetik a Pécsi Tudományegyetem Illyés Gyula Gyakorló Általános Iskola, AMI és Gyakorló Óvoda Szekszárd Táncművészeti Tagozatának 7-8-9-10. évfolyamainak előadásában a KARÖLTVE elnevezésű közös tánckoreográfiát, amelyet a magyar táncszakma kiemelkedő alkotói, Bozsik Yvette, Juronics Tamás, Topolánszky Tamás, Velekei László és Vincze Balázs álmodtak meg. A performansz zenei alapját a Grammy-díjas Deep Forest világzenei formáció és Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas magyar népdalénekes közös dala, a Marta’s song adja. A közös koreográfia hidat képezve, szimbolikusan összeköti a programsorozat helyszíneit, Magyarországot és az Európai Uniót, az alkotókat és a tánckedvelőket, miközben bemutatja a tánc valódi felszabadító élményét, nemzetünk egységét és a táncművészetben rejlő lehetőségek végtelenségét.
A program a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával, az 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban programsorozat keretében jött létre.