„Világ egyedül nincsen, csak azzal együtt, aki szemléli” – állítja Ottlik Géza, a legjelentősebb Kőszeghez kapcsolódó, XX. századi író, az Iskola a határon című könyv szerzője.

A gazdag múltú Kőszeg városában három kultúra keveredik: a magyar, a német és a horvát, s jelentős a szőlészet és borászat, amit még a rómaiak honosítottak meg. A látnivalókban és kultúrában dúskáló város ad otthont november 14-én a SANCTUM összművészeti estnek, mely program meghívott vendégei mind kapcsolódnak a településhez szakmai és személyes szálakkal. Az est kulcsa a színpad és az ember kapcsolata, hisz éppúgy bepillantást kaphatunk a színművész Varga Ádám kőszegi gyermekkorába, a pályára lépés első pillanataiba, mint a közös munkába Őze Áron színművésszel, akit nemcsak édesapja, Őze Lajos színművész egykori filmforgatása, de saját színházi rendezése is köt Kőszeghez. Hozzájuk kapcsolódik Takács Katalin színművész, s ők hárman épp tavaly mutatták be a Rózsavölgyi Szalon és a Kőszegi Várszínház közös produkcióját, a Miért pont kivi? című előadást. Takács tavaly a Kőszegi Várszínház nyári közönségének szavazatai alapján elnyerte a Hollósi Frigyes-díjat, amelyet 2022-ben adtak át először.

Az összművészeti programon Ughy Szabina író vezetésével léphetünk közelebb az alkotói sanctumhoz, színpadi történetekhez és Ottlik Géza életművéhez is.

Műsorvezető: Ughy Szabina író, irodalomterapeuta, szerkesztő

Résztvevők: Őze Áron színművész, Varga Ádám színművész, Takács Katalin színművész

Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztráció az info@koszegivarszinhaz.hu vagy a 94/360-113-as telefonszámon.

 

A program a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával, az 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban programsorozat keretében jött létre.