A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. elmondása szerint a 2012-es kérelmek alapján Gazdag Erzsi gyermekversei örvendenek a legnagyobb népszerűségnek, mind írásban történő megjelentetésük, mind megzenésítésük iránt nagy az érdeklődés. A tavalyi évben két alkalommal négy Gazdag-vers került kérelmezésre, majd engedélyezésre a Csurgó zenekar, illetve a MintaPinty Zenekar részére.
Déry Tibor Kossuth-díjas író legkedveltebb művei, a Képzelt riport, a Befejezetlen mondat, valamint a Niki című kisregénye. Az utóbbi kettő külföldön is nagy népszerűségnek örvend: a Nikit spanyol és francia kiadó is megjelentette, a Befejezetlen mondatot pedig egy andorrai könyvkiadó adta ki szintén a tavalyi évben. A Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című mű tekintetében pedig színpadi felhasználás engedélyezése is megvalósult továbbá az idei évben az MNV Zrt. elvi engedélyt adott Déry Tibor G.A.ÚR X.-ben c. utópisztikus regényének felhasználásával forgatókönyv és annak alapján film készítéséhez.
A Magyar Állam jelenleg 29 szerzői joggal és 3 szerzői joggal szomszédos joggal rendelkezik: például a ?70-es évek ikonikus énekes-házaspárjának a Záray-Vámosi házaspárnak a dalaival, de Honthy Hanna operettprimadonna vagy a magyar keresztrejtvény atyja, Kristóf Károly szerzői jogait is a Magyar Állam örökölte.
A szerzői jogok a szerző életében és halálától számított hetven éven át, a szerzői joggal szomszédos jogok (hangfelvételek, nem rögzített előadások, sugárzott műsorok, filmek, hangfelvételek forgalomba hozatala a szerk.) a törvényben rögzített időponttól kezdve, ötven évig részesülnek védelemben.
A József Attila műveire vonatkozó szerzői jog 2007-ben járt le, így bár 2005-ben az örökös levetette a Magyar Elektronikus Könyvtár (az Országos Széchenyi Könyvtár tulajdona) honlapjáról a költő összes verseit, mára ismét megtalálható a József Attila-gyűjtemény az említett oldalon. Weöres Sándor szerzői jogai azonban csak 2059-ben járnak le, így a digitalizált művek akkor kerülhetnek majd fel az internetre, amennyiben a jogutódok addig nem engedélyezik.
A nemrég ünnepelt Örkény-centenárium keretében az ország számos pontján foglalkoztak az író műveivel színházi előadások, színjátszófesztiválok keretében. Az Örkény-jogutódok: Örkény István özvegye, Radnóti Zsuzsa, illetve gyermekei nem zárkóztak el az interneten való megjelentetéstől sem. ?Számos kalózszöveg élt addig az interneten, ezért nagy öröm volt, amikor 2008-ban a család együttműködött a MEK-en megjelenő Örkény-összes elkészítésében? ? mondta el Sudár Annamária az OSZK munkatársa. Ennek nyomán készült el később a honlap, az orkenyistvan.hu, ahol számos információt ? például az író műveiből készült magyarországi és külföldi előadások listáját, Örkény beszédét tartalmazó hangfelvételeket ? is találhatnak a látogatók.