A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkársága azzal a céllal hívta életre a Weöres Sándor Centenáriumi Évet, hogy a XX. század egyik legnagyobb magyar költőjének rendkívül sokrétű életművét minél teljesebb és minél szélesebb körben megismertesse a közönséggel. Weöres Sándor életműve széles társadalmi kört szólít meg, művei a filozofikus mélységeket feltáró, az élet alapvető kérdéseit boncoló lírától a gyermekversek és mondókák világáig terjednek, munkásságának számos részlete mégis ismeretlen a nagyközönség előtt. A Centenáriumi Év kiváló alkalmat kínál arra, hogy ezen változtassunk, programjain keresztül rámutasson a Weöres-hagyaték kevésbé ismert részeire.
A Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkárság feladatának tekinti, hogy az egységét vesztett társadalom feloldásaként felkaroljon egy-egy olyan életművet a nemzeti kultúra területéről, amely precedenst teremtően fejezi ki az összetartozás nemes értékeit. A Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkárság mindezek fényében kiemelt projektként kezeli a 2013. Weöres Sándor Centenáriumi Évet, melynek életre hívásában elsődleges szempont volt, hogy ezt az egységet a Centenáriumi Évben közreműködő és részt vevő szervezetek széles csoportjával is erősítsük. A Centenáriumi Év kitűnően leképezi ezt az egységet: állami szervek, közintézmények, a civil szféra, megannyi intézmény és kulturális szervezet összefogásával épülnek a programok.
A Weöres-vonaton felolvasott versekhez irodalomtörténeti összefűzést, szakmai hátteret a Helikon Könyvkiadó főszerkesztője ad. A Weöres mozdony a tábor indulására, július 23-ára érkezik Tusnádfürdőre. A Weöres Sándor Centenáriumi Év programjával a Magyar Teátrum színházi sátorban és a Magyar Posta sátorban találkozhatnak a rendezvénysorozatra látogatók.