MESETARISZNYA – „1100 éves mesekönyv” – Dramatikus játékfoglalkozás Benedek Elek meséi alapján Körömi Gáborral és dr. Sándor Ildikóval
A program műfaja: interaktív mesefoglalkozás a drámapedagógia, mesemondás eszközeivel.
Célcsoport: 4-től 9 éves korig.
Alkotók, közreműködők: Körömi Gábor Mezei Éva-díjas drámapedagógus, dr. Sándor Ildikó néprajzkutató, mesemondó, a Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt és a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetettje, Körömi Csenge drámapedagógus, grafikus, Oláh-Bebesi Bori dramaturg.
Benedek Elek életművével egybecseng az alkotók hitvallása: a legkisebbekkel kell elkezdeni, mert nincs ennél fontosabb, mert övék a jövő, és meg kell óvni őket a középszer és a bóvli terjedésétől. Elek apó tette ezt gyűjtéseivel és az általa indított Cimbora című gyermekújsággal, amelynek példáját követte több évtizeden keresztül a televízió Cimbora gyermekműsora.
A Mesetarisznya foglalkozásain közös játékra hívják a résztvevőket, felhasználva a magyar néphagyomány játékait, a népdalokat és a drámapedagógia eszköztárát.
Meséjük Az aranytulipán, a vándorló királyfi története, aki országról országra járva, útközben, több bajba jutott szereplőn segítve eljut a királylányig, aki olyan próbatétel elé állítja, amelyet csak varázslattal lehet megoldani.
A program a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával, az 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban programsorozat keretében jött létre.