A 200 oldalas, angol és magyar nyelvű kiadvány a szakmai képzésbe és a színpadi szereplések, versenyeredmények kulisszatitkaiba is betekintést enged. Az Aradi Mária balettművész által alapított, Steiner-Isky Annamária kuratóriumi elnökségével működő alapítvány gondozásában kiadott kötet azok számára is értékes olvasmány lehet, akik kíváncsiak a balett műfajára, vagy ahol a családban felmerült, hogy a gyermek táncművészi pályára lépjen. A kiadvány bevezet a színfalak mögé is: hogyan készül a smink, milyen egy ruhapróba, milyen hangulat övezi a készülődést a balettélet sztárjaival a takarásban, de bepillantást enged egy-egy turnéelőadásba vagy a nyári kurzusokba. Megismerhetők azok az új próba- és gyakorlótermek is, ahol a növendékek képzése zajlik, és a jövőbeli tervek is.
A Jávorszky György nemzetközi kommunikációs menedzser szerkesztésében megjelenő album a 2023/2024-es tanév zárásáig öleli fel a balettiskola eddigi történetét. A mesterek, kurátorok bemutatása, a történeti áttekintés és a versenyeredmények listája mellett a kötet azokat a produkciókat is ismerteti, amelyek az MNBI közreműködésével (A diótörő, Paquita-szvit, A hattyúk tava) vagy kifejezetten az iskola diákjaira szabva (KisHattyúk tava, KisCsipke, KisKalóz) jönnek létre.
A Magyar Állami Operaház 2016-ban indította el Magyar Nemzeti Balettintézet (MNBI) néven saját balettképzését, az iskola alapításának igénye azonban már 2013-ban megfogalmazódott. A Solymosi Tamás igazgató és Radina Dace művészeti vezető által irányított, tandíjból és alapítványi támogatásokból fenntartott képzésben idén 11 évfolyamon összesen 113 növendék vesz részt, akik az elmúlt évadokban több mint 20 produkcióban működtek közre. Az MNBI növendékei emellett eredményesen szerepeltek olyan rangos versenyeken, mint a Youth American Grand Prix, a berlini Tanzolymp, a bécsi VIBE – Vienna International Ballet Experience vagy a Budapest Ballet Grand Prix.
A balettiskola a Magyar Állami Operaház Balettnövendékeiért Alapítvány mecenatúrájának köszönhetően határokon átívelő önálló balettversenyt szervezett Veszprémben Hungarian Ballet Grand Prix néven, első végzett növendéke pedig immár a Magyar Nemzeti Balett együttesének is teljes értékű tagja, miközben már alsóbb évfolyamokon is felkészülnek váltóként egy-egy felnőtt szerepkörre.