Bővül a Rockmúzeum gyűjteménye

Egyéb

?Az, hogy ezek a gitárok idekerülnek, nekem egy nagyon jó aktus. Attól jó, hogy az örökkévalóságban megtalálható, ugyanakkor azt sugallja, hogy azoknak a zenészeknek, akik feltették a falra a gitárt, egy korszak lezárult. Bennem azok az életérzések maradtak meg leginkább, amiket az a kor, az a zene és az a mondanivaló gerjesztett. Azt szeretnénk, ha ezt soha nem felejtenénk el, ahogy ezeket a nagyszerű zenészeket sem? ? osztotta meg nézeteit Tarlós István főpolgármester.


img_5136_450x330.png
Fotó: Geszler Mihály

Szörényi Levente, Bródy János, valamit Szörényi Szabolcs gitárjával bővült a Rockmúzeum lenyűgöző gyűjteménye. Ezzel mondhatni felkerült az ?I?-re a pont az Illés együttes életében, hiszen végleg befejezte működését a zenekar.


illes_450x417.png
Fotó: Geszler Mihály

Az 1960-as és 1970-es évek legnépszerűbb magyar beatzenekara cseppet sem csügged, hiszen minden zárás egyben nyitás is, akadnak olyan fiatal tehetségek, akik origónak tekintik a nagy elődök által létrehozott alkotásokat. Ilyen fiatal feltörekvő zenészek közé tartozik például az Iván & The Parazol, akik már a harmadik lemezük kiadásánál tartanak és a rockzene eredeti nyelvén, angolul zenélnek, stílusukat a 60-as és 70-es évek zenei világának és a kortárs irányzatoknak az ötvözése határozza meg.


i_450x330.png
Fotó: Geszler Mihály

Az együttes abban a megtiszteltetésben részesült, hogy a ?nagy elődöktől? jelképesen átvehették a hangszereket, és a kiállítás tárgyaivá avanzsálhatták, hogy még többen láthassák a múzeumban.
?Nem divatból, múltidézésből játszunk Illés dalokat, hanem mert azt gondoljuk, hogy ez a zenekar itthon ugyanazt jelenti, mint külföldön a Led Zeppelin, a Beatles vagy a Rolling Stones. Nem tudnék különbséget tenni, mert nekem tényleg ugyanazt jelenti. Lefektették a magyar rock és beat kultúra alapjait. Ők értették meg velem, hogy mennyire fontos és milyen csodálatos dolog, ha a saját anyanyelvünkön szólaltatjuk meg a dalokat.? ? mondta Vitáris Iván, az Iván & The Parazol énekese.


img_51461_450x330.png
Fotó: Geszler Mihály

Szintén megtisztelő feladatban volt része, az ez év szeptemberében első albumukkal debütáló Margaret Island-nak. Az együttes az Illés népzenét modernizáló stílusát viszik tovább.

A Margaret Island is angolul kezdett énekelni, akárcsak fiatal rock-sorstársaik, az Iván & The Parazol, de hamar áttértek a magyar dalszövegekre, melyhez Bródy János is hozzájárult, támogatta törekvéseiket.

?Gyerekkoromban is rajongó voltam, sokat hozzátett az Illés a zenékhez és azt hiszem nélkülük, most itt sem lehetnénk. Kiegészíteni tudom az Iván & The Parazol meglátásait, magyar nyelven énekelni számunkra is fontos, sokkal inkább átérzi a zenénket a közönség.?? fejtette ki Törőcsik Kristóf, a Margaret Island együttes oszlopos tagja.


img_5175_450x330.png
Fotó: Geszler Mihály

Gitárok vállról a vitrinbe, avagy a múlt hangszerei a jövő számára esemény része, hogy a Nagy Generáció által már sűrűn teleírt, és most a Jövő Generációja részére megnyíló autogramfalat az Iván & The Parazol és a Margaret Island zenekarok tagjai írhatják alá elsőként.


img_5102_450x330.png
Fotó: Geszler Mihály

Szörényi Levente, Szörényi Szabolcs és Bródy János is köszönetét fejezte ki, hogy gitárjaikkal ékesíthetik a gyűjteményt, valamin öröm számukra, hogy a rock-generációk találkozhatnak és együttműködhetnek egy ilyen eseményen.