Kortárs művek szinte ugyanolyan súllyal szerepelnek a Pintér Aukció katalógusában, mint a művészettörténeti értékű klasszikus alkotások. Az évek során divattá vált a művészek körében a balatoni, vízparti téma, sokszor direkt a Pintér Aukcióra készülnek ilyen témájú alkotások.
Weiler Péter (itt beszélgettünk vele), aki az utóbbi időben digitális festészettel foglalkozott, ismét ecsetet ragadott, és vászonra festette meg a kempingnyaralást. A Kultúra.hu-nak elmondta: úgy érzi, túlságosan nagy teret foglaltak el a művészetben a számítógépes technikák, a mesterséges intelligencia, ezért tért vissza a hagyományos eszközökhöz.
A kiállítás témájáról szólva elmondta: „A nyolcvanas évek kempinges nyaralásain tanultam meg biciklizni és azt, hogy milyen csodás nyarakat lehet kevés pénzből csinálni. Érdekes, hogy mennyit változott a nyaraláshoz való hozzáállásunk: ma sok mindenkinek az a célja, hogy a mindennapi életéhez képest nagyobb kényelembe menjen, amikor nyaral, gyerekkoromban meg úgy fogtuk fel, hogy kevés pénzből, összezárva akár egy kempingben is nagyon jó lehet a nyár. A lényeg az együttlét és a kiszakadás volt. Ezt szerettem volna visszahozni a képen.”
Bereczki Kata fotózás után, számítógépes programmal rajzolja meg a beállítás körvonalas rajzolatát. Így készült, arctalan, mégis karakteres figuráival egyre többször látható a nyári aukción. A Forró betonon idén készült balatoni képén három napozó nőalak látható, háttérben a lankás tájjal és vitorlázókkal.
A klasszikus tételek közül többek között Markó András munkája emelhető ki, aki a híres Markó festőcsalád tagjaként elsősorban Itáliában festett, azonban ez a munkája a magyar tájat ábrázolja biedermeier korszakra jellemző finom ecsetkezeléssel, romantikus stílusban.
Czene Béla az elmúlt árverések „sztárja.” Idén az Akt kék drapériával című képére lehet licitálni.
Egry József, a Balaton és a fény festője két korai munkájával van jelen az árverési anyagban. A Balatonról Badacsony irányába könnyed gouache tanulmány, a másik egy korábbi, Párizsban tett 1906-os útja alkalmából készített olajkép.
Egry József Veszprémben látható kiállításáról itt írtunk.
Az utóbbi években szintén egyre keresettebb a római iskola egyik legismertebb és legsokoldalúbb művésze, Molnár C. Pál. A festőnek kiemelkedően sok, tizenegy képe kerül kalapács alá az árverésen. Az anyagban a kedvelt itáliai tájképei, az utazásai alatt készített úti képei és egyedi, modern hangvételű szakrális zsánerei szerepelnek.
Idén összesen 330 tételre licitálhat a közönség augusztus 12-én. Az összkikiáltási ár 160 millió forint.
A nyitókép Péterfy Ábel: Vitorlások című alkotásának részlete.