A tanácskozáson jogalkotók, rendvédelmi szervek munkatársai és technológiai vállalatok képviselői osztották meg tapasztalataikat és ötleteiket, hogy egy biztonságosabb digitális jövőben élhessünk – mondta el Garamvölgyi László dandártábornok, a tanács kommunikációs igazgatója az MTI-nek.
Az előadók a többi között bemutatták az MI jelenét és jövőjét, valamint hatását a Z generáció tartalomfogyasztási szokásaira és a fiatalok személyiségfejlődésére. Foglalkoztak a kiberbűnözés és a mesterséges intelligencia online világbeli kapcsolatával, és azzal, hogy milyen hatással van a mesterséges intelligencia a bűnelkövetésre, a bűnmegelőzésre és a bűnüldözésre.
A konferencián nemcsak technológiai, hanem etikai kérdéseket is felvetettek, és érintették az adatbiztonság, az emberi jogok, valamint a magánélet védelmének témakörét is.
Az NBT által szervezett konferencia rávilágított arra is, hogy a mesterséges intelligencia kulcsfontosságú szerepet játszik mindennapi életünkben, de rossz kezekben veszélyes is lehet, attól azonban nem kell tartani, hogy a közeljövőben öntudattal fog rendelkezni, tehát az ember felelőssége nem spórolható meg – fogalmazott Garamvölgyi László.
A Budapesten rendezett tanácskozást a tanács munkatársai által létrehozott mesterséges intelligencia moderálta. NBT Alexandra az esemény moderálása mellett interjúkat is készített azokkal a meghívottakkal, akik személyesen nem tudtak megjelenni a konferencián. A rendezvényre érkezőket humanoid robotok fogadták és regisztrálták, a rendezvény végén pedig bemutatták a mesterséges intelligenciával készült, Marko története című prevenciós kisfilmet is.
A konferenciát az NBT YouTube-oldalán lehet visszanézni.