A kiállításon, amely a Liszt Múzeum és a Budapesti Cervantes Intézet közös rendezésében valósul meg, Liszt levelei, vázlatfüzetei, kottái, naplójegyzetei, kortársak visszaemlékezései és tanítványaitól származó dokumentumok tekinthetők meg.
Liszt Ferenc oktatói pályája során az 1835-ben, A művészek helyzetéről és helyükről a társadalomban megfogalmazott célkitűzéseket valósította meg, vagy törekedett ezek létrejöttére. A kiállítás tematikája ezért nemcsak Liszt zongoratanári működésére szorítkozik, hanem kitér néhány konkrét példa bemutatásával az általa kiemelt interpretációs kérdésekre, a tananyag repertoárjának bővítése iránti igényére, más zeneszerzők műveiből készült instruktív kiadásaiban megőrzött zenei értelmezéseire, zeneszerzői tanítására is.
A tárlatot a Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont munkatársai Miriam Gomez-Morán közreműködésével valósították meg, aki május 11-én a kiállítás megnyitóján a Régi Zeneakadémia Kamaratermében Kiss Péter közreműködésével ad koncertet, míg május 13-én Liszt és Beethoven műveiből adnak matinékoncertet.
Miriam Gómez-Morán spanyol zongoraművészt számos spanyol és nemzetközi versenyen díjazták. Rendszeresen fellép Magyarországon, az Egyesült Királyságban, Németországban, Franciaországban, Olaszországban, Kanadában, az Egyesült Államokban és Kínában is. Gyakran tart mesterkurzusokat is, szakújságokba ír cikkeket, 2000 óta egyetemi tanár a Castilla y León-i Konzervatórium Zongora Tanszékén.
Nyitókép: Liszt és tanítványai