Daczó Katalin alkotásáért az emberi erőforrások minisztere által felajánlott egymillió forint összegű díját, valamint az agyagosszergényi Közi Horváth József Népfőiskola különdíját és a Nemzeti Művelődési Intézet különdíját is elnyerte.
Az Országgyűlés elnökének 600 ezer forint összegű és a tiszaalpári Nyugdíjas Baráti Kör, a mórahalmi KAPOCS Népfőiskola, a jakabszállási Nyugdíjas Klub és a kunszállási „Aranyalkony” Nyugdíjas Klub egyenként 25 ezer forintos különdíját a budapesti Lukács Csaba Gyökérkeresők – ezredvégi emberkereskedelem című filmje kapta.
A Miniszterelnökség 500 ezer forintos különdíját Fazakas Szabolcs és Barabás Árpád székelyudvarhelyi alkotók A Tejút című alkotása érdemelte ki.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsának 500 ezer forintos, és a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat különdíját a Szőnyeg alá söpört negyed című alkotásáért a Székelyudvarhelyről nevező Szabó Attilának ítélték.
A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 250 ezer forintos különdíját, a Kairosz Kiadó százezer forintos különdíját, valamint a Nemzeti Művelődési Intézet különdíját és a nagykőrösi Arany János Református Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium 25 ezer forintos különdíját Szeretünk itt élni című filmért a recski Gál Tamás vehette át.
A Nemzetstratégiai Kutatóintézet 250 ezer forintos különdíját és a Herendi Porcelán Manufaktúra Zrt. különdíját a budapesti Csuja László Kilenc hónap háború című filmje kapta.
A Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. 250 ezer forintos különdíját a pécsi Molvay Norbert rendezte Jövő szerdán című alkotásnak ítélték oda.
Mindezek mellett több más díjat és különdíjat is átadtak.
A Kósa Ferenc emlékére meghirdetett XIX. Lakiteleki Filmszemlére, krónika, korkép, művelődés, portré, fikciós műsorok kategóriákban lehetett nevezni. A felhívásra a Kárpát-medencéből 116 alkotás érkezett. Az előzsűri döntése alapján a filmszemle versenyprogramjába 31 alkotás jutott. A Szemlének november 27. és 29. között a Lakitelek Népfőiskola adott otthont.
Nyitókép: A völgy hangja