Átadták az idei Highlights of Hungary Társadalmi Díjakat

Mi, Magyarok

Gáll Levente és Tímea, a Magyar Hospice Alapítvány, valamint Szabi, a pék, alias Szabadfi Szabolcs vehette át idén a Highlights of Hungary Társadalmi Díjakat a Budapest Music Centerben tartott díjátadó gálán csütörtök este. Ez a három kiemelkedő magyar teljesítmény bizonyult ugyanis a legnépszerűbbnek és kapta a legtöbb szavazatot az októberben lezajlott közönségszavazáson, így ők nyerték a díjjal járó két-kétmillió forintos pénznyereményt is.

Highlights of Hungary Társadalmi Díjak átadója a Budapest Music Centerben. Fotó: Gyurkovits Tamás
A Highlights of Hungary Társadalmi Díjak átadója a Budapest Music Centerben. Fotó: Gyurkovits Tamás

A Highlights of Hungary idén rekordévet zárt: az összesen 25 jelöltre több mint 110 ezer szavazat érkezett mintegy 1500 településről. A díjakat az idei évad nagykövetei, dr. Almási Kitti, Borbás Marcsi, Gyurta Dániel és T. Danny adták át.

„Nagyon örülünk, hogy évről évre egyre népszerűbb ez a kezdeményezés, hiszen az érintetti körbe csupa-csupa jó ember tartozik, olyanok, akik nem restek feltűrni az ingujjat, elvégezni a munkát, gondolkodni, de leginkább szeretni: szeretni önmagukat, közösségüket, magyarságukat” – fogalmazott Csehi Marianna, a Highlights of Hungary ügyvezetője.

A nagykövetek mind egyetértettek abban, hogy a sikerhez vezető út gyakran mélypontokon át vezet, de érdemes kitartani, és maximális odaadással, tisztességen haladni a kiválasztott úton. A jelöltek kiválasztásánál az egyik legfontosabb szempont az volt számukra, hogy olyan személyeket találjanak, akiknek valóban szívügye a segítségnyújtás és a cselekvés a közösségért.

„Az én életszemléletemben ez jelenti a valódi életteret, ahol mi élünk, ezek a vizek, ezek a források, amiket mi ihatunk, ezek a legelők, ahol mi állatot tarthatunk és ez a levegő, amit szívhatunk. Ezek jelentik a jó életminőség három legfontosabb elemét (...) így tartja a Jóisten a tenyerén elénk” –  mondta el Gáll Levente és Tímea, a csíkmadarasi Zsigmond Malom-panzió két tulajdonosa, akik a nagyszülők vízimalmát mentik meg az enyészettől.

„Nagyon sokan ismerik már a hospice fogalmát, amely sokak számára erősen kapcsolódik a halálhoz. Holott a hospice nem a halálról szól, hanem arról az életszakaszról, ami az utolsó hónapokat jellemzi” – derült ki a Magyar Hospice Alapítványról készült kisfilmből. 

„Az életben a munkát el kell végezni... és azt becsületesen kell elvégezni. Én nyugodtan szeretnék lefeküdni aludni, és teljesen nyugodt szívvel szeretnék átnyújtani egy kakaós csigát vagy egy kenyeret, tudva: mindent megtettem annak érdekében, hogy tiszta forrásból, gyönyörűen feldolgozott terméket adjak oda neked” – ismertette hitvallását Szabi, a pék, alias Szabadfi Szabolcs, aki ma már az egyik legismertebb kézműves pék Magyarországon. 

A Highlights of Hungary nem klasszikus díj, nem szimplán egy elismerést nyújtó márka, sokkal inkább egy ügy, szellemi értelemben vett védőháló. Amellett tett hitet, hogy a pozitív magyar kezdeményezéseket kiemelje és bebizonyítsa, hogy van mire büszkének lennünk. Tízéves fennállása során több mint ötszáz kiemelkedő magyar teljesítményt mutatott be, ezáltal inspirálva és motiválva mindenkit cselekvésre, alkotásra. Ezen teljesítmények sorából csemegéz a gálán bemutatott, Sal Endre és Berta Mihály tollából született Inspiráló magyarok – 24 lebilincselő sikertörténet című interjúkötet is, amely a Highlights of Hungary kiadásában jelent meg.

Öt különdíj is gazdára talált a Highlights of Hungary 2024 közönségdíjai mellett 

A három közönségdíj mellett öt különdíjat is kiosztottak az este folyamán a Highlights of Hungary eszme és díj támogatói révén. Ludvig Orsolya, a Libri marketing-kommunikációs igazgatója pénzjutalmat adott át Balázsi Gergő Ármin táncművésznek; a Kreatív magazin ügyvezető igazgatója, Vándor Ágnes nagyinterjúval, előfizetéssel és előadási lehetőséggel jutalmazta Temesi Apol textiltervezőt; Molnár-Bánffy Kata a Képmás Magazin képviseletében Fabók Mancsi Bábszínházát találta támogatandónak; az Index vezérigazgatója, Starcz Ákos szerint a kreativitás a világ egyik nagy hajtóereje, ezért is döntöttek úgy, hogy idén a Muralpaint projektet választják, akiknek egyéves médiatámogatást ajánlottak fel; a Mathias Corvinus Collegium (MCC) különdíját pedig Kő Boldizsár mesetér-készítő vehette át.