Az alkalmazott grafikus szakmában tradicionálisan mércének tekintett Arany Rajzszög díjakat 2002 óta adják át.
Idén az Arany Rajzszög életműdíjat Antal Pál érdemelte ki sok évtizedes színvonalas, sikeres pályafutásáért. l976-tól szerepel rendszeresen grafikai- és plakátkiállításokon, alkotása található a Magyar Nemzeti Galéria és az Országos Széchényi Könyvtár gyűjteményében is.
Az utóbbi évek tervezőgrafikai teljesítményéért díjazták Boskovitz Oszkár tervezőgrafikust, tipográfust, betűtervezőt magas szintű szakmai munkájáért. Az egyik legtermékenyebb betűtervezőként a Metropolitan Egyetemen is oktat betűtörténetet és betűtervezést.
A Farkas Anna–Batisz Miklós páros a kulturális díjat vehette át a lipcsei könyvvásár magyar standjának megtervezéséért. Farkas Anna fő profilja a logók, emblémák, katalógusok és kiállítások arculatának grafikai tervezése. Batisz Miklós fontosabb szakmai sikerei között pubok, bowlingpályák, kávézók belsőépítészete, lámpacsalád-tervezés, a Danubius Hotels Group arculattervezése és több kiállítás tervezése is szerepel. A páros 2006-ban több kollégájával közösen hozta létre a Magyar Tervezőgrafikusok és Tipográfusok Társaságát (MATT).
Marcell Tamás szuverén tervezőgrafikai díjban részesült. 2010-ben hozta létre saját műhelyét, a Marcell Stúdiót, alapító tagja a MATT-nak is. Dolgozik céges arculatok kialakításán, katalógusokon, magazinok tervezésén, illusztrációkon, de CD-borítókat is készít. Részt vett több televíziós csatorna arculatának átalakításában.
A zsűri Borbás Mártonnak Az év pályakezdő tervezőgrafikusa díjat, Bakos Katalinnak A magyar tervezőgrafikáért díjat ítélte oda, utóbbit a magyar plakátművészet közel- és régmúltjának kiemelkedő kutatásáért.
Nyitókép: a magyar pavilon a lipcsei könyvvásáron. Fotó: Stefan Hopf/Collegium Hungaricum Berlin