A Budapest Esély Nonprofit Kft. 1996-ban alakult a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok esélyeinek növelése érdekében. Az intézmény többek között fejlesztő foglalkoztatási műhelyt működtet megváltozott munkaképességű dolgozók részére. Az intézmény foglalkozási rehabilitációs műhelyében hosszú évek óta alkalmazzák a papírkészítést, amely nemcsak kreatív és terápiás foglalkozási lehetőséget biztosít, hanem lehetőséget is nyújt számukra, hogy újra beilleszkedhessenek a munka világába, és fejleszthessék hiányzó kompetenciáikat. Kiemelten fontos, hogy természetbarát és újrahasznosítható alapanyagokból állítanak elő minőségi produktumot, emellett kisvállalkozásokkal működnek együtt, akiktől papír-, zöld- és textilhulladékot vesznek át és dolgoznak fel – ezekből készülnek a kézműves papírtermékek.
A kiállításban szereplő alkotások egy része a műhely dolgozóinak munkáiból áll, amelyek gyakran szimbolikus formában jelenítik meg érzelmi világukat és személyes történeteiket. A papírkészítés nem csupán a művészi kifejezést szolgálja számukra, hanem esélyt is ad, hogy feldolgozzák az őket érintő érzelmi és pszichológiai kihívásokat. A kreatív folyamat erősíti az egyéni fejlődést, valamint a társadalmi beilleszkedést.
A tárlat emellett meghívott hazai kortárs művészek munkáit is bemutatja, akik különleges installációk és grafikák formájában ötvözik a műhelyben előállított papíranyagot saját művészi kelléktárukkal.