izsak-jeno.jpg

Elhunyt Izsák Jenő karikaturista

Életének 72. évében váratlan hirtelenséggel meghalt Izsák Jenő karikaturista, címlapszerkesztő, aki több évtizedes pályafutása során számos napi- és hetilapnál tevékenykedett.

Izsák Jenő 1953-ban született. Tanulmányait a zebegényi Szőnyi Emlékmúzeum festő-grafikai kurzusain kezdte, majd Gyémánt László festőművész is oktatta. Néhány évig beatzenésznek állt, kiválóan dobolt, ám családfői kötelezettsége miatt a nappali munkát választotta.

Húszévesen jelentek meg első rajzai a Magyar Ifjúságban, később a Fülesben, a Szabad Földben, a Magyar Hírlapban, a Képes Újságban, a Ludas Matyiban. 1977-től a Rakéta Regényújság is közölte rajzait, címlapjait. Több egyéni és csoportos kiállítása volt a hetvenes-nyolcvanas években. Athéntől Montreálig, Csehországtól Bulgárián át Kubáig szerepelt rajzaival, díjai közül kiemelkedik az 1979-es japán Yomiuri Shimbun karikaturista-világbajnokság első helyezése.

A nyolcvanas években az Ötlet Magazin munkatársa, címlaptervezője volt, később a Képes 7 és további magazinok, újságok, üzemi lapok állandó szerzőjeként dolgozott, emellett tucatnyi könyv illusztrációit készítette el. Az elmúlt évtizedekben is havonta több mint száz rajzot készített különböző lapoknak. Március 12-én, halála napján is dolgozott – közölte az elhunyt családja.

Ez is érdekelheti

Tragikusan fiatalon halt meg Kálloy Molnár Péter

Rövid lefolyású betegségben, 55 évesen december 1-jén elhunyt Kálloy Molnár Péter színész, rendező, író, zenész – közölte a művész családja.

Meghaltak a Kessler nővérek

Nyolcvankilenc évesen elhunyt Alice és Ellen Kessler, az énekes, táncos és színész ikerpár, akik Kessler nővérekként váltak híressé Európában és az Egyesült Államokban.

Elhunyt Diane Ladd Oscar-jelölt színésznő

Nyolcvankilenc éves korában kaliforniai otthonában elhunyt Diane Ladd, az Alice már nem lakik itt, a Veszett a világ és a Rózsa és tövis Oscar-jelölt sztárja – közölte november 3-án a színésznő lánya, Laura Dern és volt férje, Bruce Dern.

Elhunyt Kassai Ilona színművész

Életének kilencvennyolcadik évében elhunyt Kassai Ilona, a Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművészt október 28-án érte a halál – tudatta családja október 29-én a Facebookon.