Lezárásról, elengedésről, megnyugvásról szól a dal, ami a tavasszal megjelent Kígyó című szám folytatásaként is értelmezhető. „Ha magamat én elringatom, a szavaidat nálad hagyom. Van, amikor a múlt megpihen, némán, érted…” – szól a szám második felében Márk témája,
a valós elengedések talán pont ott kezdődnek, ahol válasz vagy épp teljes megértés hiányában is képesek vagyunk továbblépni egy adott helyzeten
– ajánlja Viszkeleti Júlia új szerzeményüket, amely ITT hallható.
A Maluridét 2020 tavaszán alapította Viszkeleti Júlia – ének, Farkas Virág Zazie – billentyűs hangszerek, vokál, két évre rá csatlakozott hozzájuk Hodován Milán – producer, billentyűs hangszerek. Vokálközpontú dreampop a műfajuk. Nem talány, miért. Mindhárman a Zeneakadémián végeztek, Julcsi és Zazie pedig egyazon vegyeskarban énekeltek sok-sok egyetemi éven át, így kettőjük zenei stílusát nagyban befolyásolják kórusművek. Gyerekkoruktól barátok, akik együtt muzsikálgattak furulyán, fuvolán. Viszkeleti Júlia 15 éves korától írja dalait. Sokáig magának, mígnem Zazie-val nekiálltak azokat kidolgozni.
Zentai Márk 15 éves koráig szülőhazájában, Németországban élt. Két esztendővel később, a 2006-os Megasztáron a zsűri, Presser Gábor, Bakács Tibor, Pély Barna, Soma, Novák Péter az 50 legjobb közé választotta. A győztes Rúzsa Magdi lett. Egy évre rá Sas Tamás S.O.S. szerelem! című filmjének főcímdalát bízta Márkra, aki kisvártatva kijött első nagylemezével, a Ments meg, szerelem cíművel. A dalokat Szabó Zé írta.
A tinisztár képviselte hazánkat a 2009-es Eurovíziós Dalfesztiválon. Pontosabban képviselte volna, tudniillik a Vigyen a szél magyar címet viselő szerzemény már szerepelt egy svéd tévében, így nem indulhatott a versenyen.
A Fonogram- és Artisjus-díjas együttes funk- és soulalapú improvizatív zenét játszik.
Fotók: Szabó Márk