A pályázat kiírásával az volt a cél, hogy a moziüzemeltetők kulturált körülményeket teremtve országszerte növelhessék a nézőszámot a magyar és európai, illetve egyéb "ART" besorolású filmek vetítésein. A támogatás elnyerésének feltétele volt a Nemzeti Filmiroda ?art? mozi minősítése.
Támogatást lehetett igényelni például a moziterem műszaki és kényelmi feltételeinek fejlesztésére (kényelmes székek, jó minőségű és megfelelő méretű vászon, minőségi audiovizuális technika, minőségi fűtő- és légkondicionáló berendezés), számítógépes jegykiadó rendszerének és internetes kapcsolatának kialakítására, a mozi belsőépítészeti átalakítására és többletszolgáltatások bevezetésére (büfé, kávézó, videotéka, DVD-kölcsönző). Pályázni lehetett a mozi homlokzatának, külső falainak felújítására, az elő-csarnok, a mellékhelyiségek, a ruhatár, az épületgépészeti rendszer fejlesztésére és ?a különböző fogyatékossági csoportok speciális igényeinek megfelelő akadálymentesítési munkálatokra? is. Előnyt élvezett a pályázat, ha a fejlesztéssel nemcsak az adott település, hanem annak vonzáskörzetében lakók filmigényét is kielégítik.
Néhány kivételtől eltekintve a fővárosi mozik többnyire a már meglévő szolgáltatások kiegészítésére, míg a többiek inkább alapfokú fejlesztésre vagy nagyobb átépítésre szánják az akár többmilliós támogatásokat.
A pályázó önkormányzatoknak 25% saját forrást kell biztosítaniuk, a tárca pedig a beruházás összegének 75%-át teszi ehhez hozzá.
A pályázaton nyertes mozik listája, a megítélt támogatások összege (doc)
A miniszter a pályázatokat elbíráló szakmai bizottság javaslata alapján hozta meg döntését.
A bizottság tagjai:
Kozma Károly (elnök), az NKA Mozgókép Kollégium elnöke
Bakonyi Veronika a MMKA Filmterjesztési Szakkollégium elnöke
Okos Oszkár az Egri Filmművészeti Nyári Egyetem nyugalmazott igazgatója
Reichenberger János az NKÖM szakmai tanácsadója