A nagynevű Gaumont filmszínház körüli terület megközelítőleg 2500 évet ugrott vissza az időben, római oszlopokkal övezett főtérré alakult. Ezen az estén csendőrök helyett a kornak megfelelő ruhába öltözött katonák és centuriók, oldalukon pedig rabszolganők várták, hogy a mozi elé kiterített vörös szőnyegen modern kori gladiátorok és legendás színészek vonuljanak végig, akik a legújabb Asterix-kaland, az Asterix az Olimpián díszbemutatójára érkeztek.
A film francia kultuszának erősségéről az a több száz rajongó tett tanúbizonyságot, aki már órákkal az esemény előtt a helyszínre ment, hogy kedvencei bevonulását élőben láthassa - jelentette a produkció hazai forgalmazója, az SPI International. Sokan meghívó nélkül próbáltak valahogyan besurranni a vetítésre, kevés sikerrel, ugyanis a római katonák nagyon szigorúan ellenőrizték a vendéglistát, és összeakasztott bárdjuk csak a belépésre jogosult személyek előtt nyílt szét.
A közönség hatalmas üdvrivalgása közepette indult a díszes diadalmenet, ahol olyan VIP szereplők vonultak végig, mint a színész José Garcia, a pankrátor Nathan Jones, vagy éppen a világ leghosszabb lábú modellje, a gyönyörű Adriana Karembeu. A múltból egyszer csak megjelent Cézár is, akinek jelenléte, úgy tűnik, több mint két évezrededdel később is grandiózus, hiszen a leghangosabb éljenzést váltotta ki "alattvalóiból" - de érdekes módon ma Alain Delonnak hívják. Legalább akkora ovációban volt része XXI. századi gladiátorunknak, Michael Schumachernek is.
A produkcióban egyébként két fő irányvonal adott. Az egyik a Cézár és Brutus közti párviadal. Brutus Cézár fogadott fia, akinek más se jár a fejében, mint hogy Cézár lehessen Cézár helyett. A másik vonal egy szerelmi szál egy fiatal gall és a görög hercegkisasszony között. Ugyanerre a nőre Brutus is feni a fogát, de kezét az apja az olimpia győztesének adja. Itt lép közbe Asterix és Obelix is, akik honfitársuk segítségére igyekszenek, hogy az elnyerhesse a hölgy kezét és ily módon diadalmaskodhasson a szerelem. Brutus és a fiatal gall között olyan versengés alakul ki, amely nem feltétlen a fair-play elemeit hordozza magában.
Miután a képregényben is felvillan egy pillanatra, így a filmbe is belevarázsoltak néhány jelenetet, ahol a nagy sportlegendák segítenek a csábításban, és a kaland presztízsének emelésében: Schumacher Jean Todd istállójából indul kocsiversenyre, Zinédine Zidane igazi egyiptomiként rúgja a labdát, vagy Tony Parker, aki megmutatja, milyen is lehetett az őskosarazás. A film a sportról, a nemes versengésről és a barátságról szól. No és persze a totális hülyeségről!
A film hazai bemutatója január 31-én lesz, nem tudjuk milyen körülmények között.