Bajor filmhét Budapesten

Film

A kilencedik nap című drámát, amely megtörtént esetet dolgoz fel, nemrégiben mutatták be a Locarnói Filmfesztiválon. Volker Schlöndorff rendező filmjében André atyát, a luxemburgi papot a náci megszállók Dachauba hurcolják, majd kilenc napra kiengedik azzal a feladattal, hogy a katolikus egyház vezetőit állítsa a nácik oldalára. Cserébe szabadságot, családja és fogolytársai megmenekülését ígérik.

Az atyának minden nap jelentkeznie kell a Gestapo-főnöknél, akinek hideg precizitással megfogalmazott érvei kísértésbe hozzák és elbizonytalanítják. A kilencedik napon döntenie kell, melyik oldalon áll - olvasható a programfüzetben, amely szerint a budapesti vetítésen jelen lesz a rendező és a főszereplő, Ulrich Matthes is.

Az Álszentek című filmszatíra "sajátos bajor western" egy vándor faragóról, egy gambiai menekültről és egy bogaras vénasszonyról.

A berni csoda főszereplője egy kiskamasz, akinek a története a romantikus melodrámában összekapcsolódik az 1954-es labdarúgó világbajnokság döntőjével, amely a németek számára csodát, a magyarok számára fájdalmas kudarcot jelentett.

A Szombóc veszélyben című családi film a kívánságpöttyökről, a Gettókölykök München bevándorlók lakta kerületének életéről, az Újhullám pedig egy zenekarról szól. A Vadócok történetében egy vagány ifjúsági focicsapat áll a középpontban. A Szívritmuszavar szerelmi történettel kombinálja a mentős munka hétköznapjait, míg a Távoli fények szereplői az Odera menti Frankfurtban és a túlparti lengyel Slubicében keresik a szerencséjüket.

A tizedik alkotás A pityergő teve története. A német-mongol dokumentumfilm tulajdonképpeni főszereplője a kis teve, akiről a mamája nem akar gondoskodni. A mongol sivatagban élő nomádok megható módon törődnek vele, még egy zenészt is hozatnak a városból, és a zene hatására a teve végül magához fogadja kicsinyét - olvasható a bajor filmhét programjában.

Az október 6-án záruló program filmjeit eredeti nyelven, szinkrontolmácsolással vetítik.