Klisének számít, de tény, ami tény, amióta létezik mozgófilm, azóta a vámpírok is felbukkannak a vásznon és a tévéképernyőn. Ha a '90-es évek egyik népszerű kis zsebkönyvének, a Kukackönyvnek (amiből aztán folytatás is készült mindenféle állat főszereplésével) egyik örökérvényű mondatával akarnánk élni: vámpírok voltak, vannak és mindig is lesznek. Sőt, a mozikat és a kisképernyőket egyszerűen elözönlötték a vérszívók, elég, ha csak beírjuk a minden filmes mekkájának számító imdb-be a vámpír szót: 3279 találatot dob ki az adatbázis.
Ennek ellenére, mintha az utóbbi években kedvenceink visszahúzódtak volna a sötétségbe. Alig láttunk nívós darabot, leszámítva mondjuk Timur Bekmambetov mítosz újraértelmező trilógiáját. A csendet Spike Lee korai filmjeinek operatőre, az időközben pár alkalommal a Drót, a Fekete-Fehér vagy a Hősök rendezői székében edződött, nemhogy jónak, de még átlagosnak sem nevezhető a Golyóálló vagy a Csontokat jegyző Ernest K. Dickerson töri meg, méghozzá Francis Ford Coppola '92-es barokkos Drakulájának a folytatásával.
Ami miatt mégis említésre érdemes Dickerson kísérlete, az a stábnak köszönhető. Úgy hírlik, hogy Drakula grófot Javier Bardem alakítja majd, Lucyt Monica Bellucci játssza, Van Helsing professzort pedig John Hurt formálná meg. Arról egyelőre nem szól a fáma, hogy Keanu Reeves ismét feltűnik-e Jonathan Harkerként a produkcióban, ami egyébként azért nem nagyon valószínű, mert anno nem tette zsebre, amit a kritikusok írtak alakításáról.
Stoker eredeti regényének alcíme nyomán, The Un-Dead-nek elkeresztelt film huszonöt évvel Coppola művének eseményei után játszódik. Jonathan, Mina Harker és Van Helsing szembeszállnak a vérszívó gróffal. Ebben segítségükre lesz egy Cotford nevű nyomozó, akit az ír író kivágott a regény végső változatból, de a kéziratban állítólag szerepel.
A Romániában és a ködös Albionban forgó mozi producerei közt találjuk a Féktelenül rendezőjét, a holland Jan de Bontot.