Határozottan kijelenthetjük, hogy Danny Boyle szeret különféle műfajok közt kirándulgatni. Dirigált már mesteri thrillert (Sekény sírhant), kikerült kezei közül zsánerformáló drogfilm (Trainspotting). Ezután a romantikus komédiák felé vette az irányt (Az élet sója), de három évvel később visszakanyarodott a drámához (A part). 2002-ben megpróbálkozott élete első horrormozijával (28 nappal később), ami nagyon jól állt neki, idén pedig a sci-fi kategóriát is kipipálhatta (Napfény).
A két utóbbi produkció közt - mintegy feltöltődésként - Boyle megcsinálta a nálunk sajnos csak DVD-n kiadott Millions-t. A film középpontjában két manchesteri katolikus fiúcska áll, akiknek halvány fogalmuk sincs, hogy mit kezdjenek azzal a halom pénzzel, amit egy véletlen folytán egy táskába rejtve találnak. A fantázia és a valóság közötti vékony határmezsgyén egyensúlyozó alkotással a brit rendező a gyermekfilmek világába is belekóstolt.
És ha már egyszer Boyle-t meglegyintette a pénz szaga, mi értelme is lenne odébbállni. A november elejétől forgó Slumdog Millionaire egy megtörtént esetet dolgoz fel. Történetünk főhőse Mumbai nyomornegyedében tengeti mindennapjait, és arról ábrándozik, hogy egy szép nap bekerül az indiai Legyen Ön is milliomos! műsorba. Természetesen szeretné elvinni a fődíjat, de talán még inkább megtalálni elveszett szerelemét, aki egyetlen napot sem bír ki anélkül, hogy ne nézné végig a vetélkedőt.
A Celador Films és a Film4 gyártásában készülő mű forgatókönyvét az Alul semmiért Oscar-ra jelölt Simon Beaufoy írta. A főszerepben a Skins című sorozat egyik színészét, Dev Patel-t láthatjuk.
Korábban egyébként olyan hírek érkeztek Boyle felől, hogy a Napfény után Dél-Afrikában, Johannesburgban landol, hogy a német Norman Ohler Ponte City című regényét vigye filmre. Mint arról márciusban beszámoltunk, a történet központjában az apartheid időszakának kellős közepén, 1975-ben épült Ponte City Apartments áll, mely a maga 173 méterével Afrika egyik legmagasabb felhőkarcolója.