A dolgok állásával feltámadnak az összeesküvések?

Film

Mostanában ugyanis mintha leáldozott volna az ilyen filmeknek; egyesek szerint azért, mert a közönségtől túl sok odafigyelést követelnek, márpedig válság idején szórakozni megy a nép a moziba, nem gondolkodni. 

Az angol sikerben egyébként az is szerepet játszik, hogy a film egy brit tévés minisorozat alapján készült, és a szigetország közönsége nyilván kíváncsi volt arra, mire mentek az amerikaiak a sztorival. 

A főszerepet egyébként eredetileg Brad Pitt játszotta volna, de ő az utolsó pillanatban kiszállt a projektből, így ugorhatott be a helyére Russell Crowe. A sztár keményen védte az érdekeit a stúdióval szemben, így végül megkapta, amit kért, vagyis a 20 millió dolláros gázsit. 

Ezzel az a helyzet állt elő, hogy Crowe gázsija teszi ki a film költségvetésének egyharmadát. Az eddigi rekorder egyébként Bruce Willis: a Hatodik érzék főszerepéért 20 milliót kapott, és másik 20 millióból készült maga a film. 

Crowe A dolgok állásában egy oknyomozó riportert játszik. Amikor barátja, a szépreményű politikus (Ben Affleck) gyilkossági ügybe keveredik, megpróbál segíteni neki. S ahogy kibogozza a szálakat, a legfelsőbb köröket érintő összeesküvésre bukkan... A filmet ? eredeti címén a State of Playt ? május 28-án mutatják be a magyar mozik.