Május 17-én debütált világszerte a Ron Howard dirigálta A Da Vinci-kód és a hangos füttykoncertek ellenére (lásd. Cannes) a produkció bevétele több országban rekordokat döntöget. Nemrég számoltunk be arról, hogy Olaszországban csak az első éjszaka kétmillió euró volt a bevétel, ami közel kétszerese annak, amit az Oscar-díjas Roberto Benigni Az élet szép című filmje elért 1997-ben. Észak-Amerikában is hasonló a helyzet, itt 77 milliós hétvégi bevételt produkált Howard alkotása, ami azt jelenti, hogy világszerte már 224 millió dollárnyit fialt.
Ilyen eredmények után nem csoda, hogy a producerek elkezdtek azon töprengeni, mi lenne, ha ismét elővennék Brown-t, valamint az általa kreált Robert Langdon professzort és megfilmesítenék A Da Vinci-kód előtt íródott Angyalok és démonok című regényt.
A Angyalok és démonok egy titkos társaságról és annak egyházellenes küzdelmeiről szól: a titokzatos Illuminátusok rendje a pápaválasztó konklávé előtt egy antianyag-bombát helyez el valahol a Vatikánban, valamint elrabolják a négy pápaságra legesélyesebb bíborost. A titkos szövetség ? melynek egykor nem kisebb nevek voltak a ragjai, mint Galilei vagy George Washington - célja, hogy a tudományt az egyház elé emelje, és ennek elérése érdekében nem riadnak vissza semmitől - írja a műről a vv.alomvilag.hu.
Langdon és segítőtársa, egy Vittoria Vetra nevű hölgy, aki részt vett az antianyag előállításában, ráadásul a nevelőapja a titkos társaság első áldozata, a gyilkosok nyomába ered, megpróbálva megakadályozni a tragédiákat.
Hogy lesz-e a filmes adaptáció a könyvből még kérdéses, de ha csak A Da Vinci-kód pénzügyi eredményeit (és nem a kritikusi véleményeket) nézzük, garantált a folytatás. Mindenestre a Sony már felkérte Akiva Goldsman-t, a Da Vinci-kód forgatókönyvíróját, hogy adaptálja Brown regényét.