A zsűri az Arany Benjámin díjat a Friss levegő című filmnek ítélte, az alkotás őszinte, egyszerű és tiszta cselekményvezetéséért. A humánus ábrázolásnak köszönhetően a karakterek hitelessé válnak, és feltárul egy sérült anya és a lánya közötti kapcsolat valódi drámaisága, egy osztályfüggő gazdasági és szociális problémákkal terhelt környezetben. A film a drámai feladatnak megfelelő atmoszférát teremt és hű az ábrázolt témához a mozgóképművészet valamennyi területén ? szól a fesztivál sajtóközleménye.
A Legjobb Operatőr díját a zsűri Simon Tanseknek ítélte a Sírugrók/ Od groba do groba című filmért. Ahelyett, hogy személyes stilisztikai ujjlenyomat létrehozásán fáradozna az operatőr, a film fényképezését bölcsen, és nagyvonalúan állítja a film gazdag és színes világának a szolgálatába. Rugalmasan és gondosan vagy éppen meleg, emberi atmoszférát teremt, vagy pedig átvált erőteljes, drámai hangnembe, ha erre van szükség. Egyedülálló módon segíti a filmet abban, hogy a film képi világa a nézőt magával ragadja.
A Legjobb Férfi Színész díját Gregor Bakovic kapta a Sírugrók/ Od groba do groba című film Perojának sikeres és energikus megformálásáért, amelynek során a nehéz időket átélve a személyiségének összetett rétegeit mutatja be, az életigenlés és a kétségbeesés közötti skálán.
A Legjobb Női Színész díjának Ioana Barbu örülhetett, amit a Love Sick/ Iszonyú viszonyok című filmben nyújtott erős, meggyőző, megérintő alakításért érdmelt ki.
A 2. Pécsi Nemzetközi Filmünnep diákzsűrije Jan Hryniak moziját, a Harmadik című filmet tüntette ki, míg a Közönségdíjat Jan Cvitkovic Sírugrók című alkotása érdemelte ki. A Nemzetközi Filmkritikusok díját Ognjen Sivilicic Bocs a Kung fuért című mozija vihette haza, míg a Duna TV különdíját Radoslav Spassov Ellopott szemek c. mozijának nyújtották át. A Sláger Rádió különdíját A metróból szeretettel kapta.
A díjátadót a Pécsi Nemzeti Színházban tartották. A ceremóniát ünnepi gálaműsor kísérte, amelyet Sas Tamás filmrendező állított színpadra. A Pécsi Nemzeti Színház művészei és a világhírű Pécsi Szimfonietta az elmúlt ötven év filmzenei hangulatait idézték fel a kétórás gálaműsor keretében. A műsort Kaszás Géza és Kovács Patrícia színművészek vezették.
A 2006. október 2-7. között megtartott Filmünnep hat napján, hat különböző helyszínen 14 ország nagyjátékfilmjei mérettették meg magukat. Összesen 40 nagyjátékfilmet mutattak be mintegy 90 vetítésen, a rendezvényen 135 kísérőprogramot élvezhettek a fesztivállátogatók. Összesen mintegy húszezren vettek részt a Filmünnep rendezvényein, ami a tavalyi rendezvény látogatószámának a háromszorosa.