Gollam még a Tintinben is ott lesz

Film

Andy Serkis

Steven Spielberg lassan huszonöt éve próbálja megszerezni a népszerű Tintin képregény megfilmesítési jogait, ami pár hónappal ezelőtt sikerült is neki. A filmmogul egy három részre szóló szerződést hozott tető alá, melynek egyik felvonását saját maga dirigálná, természetesen csakis az Indiana Jones negyedik része után, de a Lincolnos projekt és az Interstellar előtt. A másik darab rendezője sem akárki: Peter Jacksonról van szó, aki épp a napokban jelentette be, hogy kedvenc színészének, Andy Serkisnek mindenképpen biztosít egy szerepet.

A Gollam arcot lassan-lassan levedlő és a King Kong-mozgást elfelejtő színész a belgák nemzeti hősének legkedvesebb barátját, Haddock kapitányt alakíthatja. A "performance capture" legjobb ismerője egyébként nemrég végzett Paul Andrew Williams második nagyjátékfilmjével, a The Cottage című horror-komédiával. A Serkis főszereplésével készült mű egy félresikerült emberrablást mutat be a nézőknek, mely során két balfék, ahelyett, hogy biztonságos helyre cipelné a gengszterfőnök kocsiba tuszkolt lányát, egy elhagyatott tanyára téved. Itt aztán hamar megtapasztalják, hogy van rosszabb is a főnök bosszújánál.

Az angol színész Iain Softley (A galamb szárnyai, K-PAX - A belső bolygó, A titkok kulcsa) jövő márciusban mozikba kerülő Inkheartjában is gonoszkodik. A német J.K. Rowlingként emlegetett Cornelia Funke-mese magyarul is megjelent, Bűvölet címen, Tandori Dezső fordításában. A kötetet kiadó Ciceró Könyvstúdió a következőket írja a New York Times bestseller-listáján több hétig előkelő helyen szerepelt regény történetéről: "Meggie imádja a könyveket. Apja, Mo, ugyancsak, akinek a mestersége könyvkötő, bár azóta, mióta Meggie édesanyja titokzatos módon eltűnt, Mo nem hajlandó hangosan felolvasni a lányának. Apa és lánya szép nyugodtan élnek, míg egy este egy idegen meg nem jelenik a házban. Másnap reggel Mo csomagolni kezd, nem mondja meg Meggie-nek, miért. Menekülniük kell. De kitől? Mitől? Hamarosan fény derül Mo titkára."

Serkis egyébként júniusban hazánkban is járt. Többek között az ELTE Egyetemi Könyvtár épületében, az Üllői úti Patológiai Intézetben, az MTA-ban, a Keleti pályaudvaron, Fóton, a Városligeti Mezőgazdasági Múzeumban és az Operában forgatott Einstein and Eddington című tévéfilmben az angol művész a Nobel-díjas fizikust alakítja. Philip Martin munkája a relativitáselmélet kialakulásába és továbbfejlődésébe enged némi betekintést.