A filmhéten olyan produkciók láthatók, mint a tavalyi év Aranymedve-díjas alkotása, Michael Winterbottom Ezen a világon (In This World) című filmje, a Velencei Filmfesztiválon feltűnést keltett Pen-ek Ratanaruang-film, az Utolsó élet az univerzumban (Last Life in the Universe), az új Chan Kaige-film, A kis virtuóz (Together) és Roger Michell tabukat döntögető alkotása, az Anya és a szerelem (The Mother).
A Gyöngyhalász Filmhetet elsősorban az különbözteti meg a hasonló programoktól, hogy nem csupán egy helyszínen valósul meg, hanem a budapesti bemutatót követően városról-városra - egyfajta kulturális ?roadshow? keretében - jut el a művészfilmek rajongóihoz. Eltér továbbá más filmheteknél alkalmazott forgalmazási stratégiától és technikai megoldásoktól is: míg a hasonló rendezvényeknél a filmek vetítési jogait egy alkalomra váltják meg a szervezők, a Gyöngyhalász Filmhéten szereplő művek magyarországi jogait a Budapest Film több évre megvásárolta, a tolmácskészülékek használata és a szinkronfordítás helyett pedig a filmeket ez alkalommal magyar felirattal tekinthetik meg a nézők.
A Budapest Filmnek kettős célja van a program megszervezésével: egyrészt lehetővé tenni a közönség számára, hogy itthon is hozzájussanak a filmművészet ezen ritkaságaihoz, másrészt hozzájárulni az országos mozihálózat igényeinek színvonalas kielégítéséhez.
A Gyöngyhalász Filmhét hivatalos megjelenési időpontjában, január 27 - én két moziban - Budapesten a Szindbádban, Pécsett pedig az Apolló moziban - lesznek láthatók a filmek. A filmhét további állomásai: Győr, Kapuvár, Szombathely, Zalaegerszeg, Kecskemét, Cegléd, Kiskunhalas, Kiskunfélegyháza, Székesfehérvár, Debrecen, Miskolc, Szolnok és Esztergom.