A Magyar Televízió továbbra is aktív szerepet vállal a hazai filmgyártásban. A február 2-án induló 41. Magyar Filmszemle versenyprogramjában húsz olyan alkotás szerepel, amely MTV-s koprodukcióban, vagy a Magyar Televízió támogatásával jött létre, de köztévés filmeket láthat a közönség az információs vetítéseken is.
Újdonság, hogy a hazai tévéfilmgyártás újjáélesztését célzó program eredményeként számos új, a MTV-vel koprodukcióban készült televíziós filmet és sorozatot is láthat a szemleközönség.
A tévéfilmek kategóriájában versenyez például az Átok, egy kegyetlenül őszinte családi hétvégéről szóló sorozat Mátyássy Áron rendezésében, vagy a szerelem és a féltékenység természetéről forgatott Májusi zápor, Esztergályos Károly filmje. Szintén itt láthatják az érdeklődők Szalay Kriszta és Pajer Róbert munkáját a Down-szindrómás gyerekek és szüleik nehézségeiről És a nyolcadik napon címmel. Az új István, a király ugyancsak itt versenyez a rockopera televíziós változata A Társulat című szereplőválogató-műsor eredményeképp született meg.
Az idei mustra kisjátékfilmes versenyprogramjában látható a Magyar Televízióban csütörtök esténként vetített Hajónapló című sorozat öt epizódja: a BarbárokMiklauzic Bencétől, a HajónaplóNagy Viktor Oszkártól, a FrusztraBagota Bélától, a Levegőt venni Bodzsár Márktól, és nem utolsó sorban Mátyássy Áron Május-június című filmje.
Az idei játékfilmes versenyprogram minden harmadik alkotása a köztévével
koprodukcióban készült. Most láthatja először a közönség Almási RékaTeam Building című társadalomrajzát a modern vállalati munkamódszerekről, pontosabban arról, hogyan működik Kelet-Európában a csapatépítő tréningnek nevezett agymosás. Köztévés koprodukció Molnár György furcsa szerelmi vallomása a budapesti Terézvárosról és nem egészen komplett lakóiról, a Ki/Be Tawaret című film, illetve Sas Tamás újabb kávéházi mozija, a Presszó 10 év is. Vágvölgyi B. András az 1956-os forradalom és szabadságharc utáni megtorlásról készült filmjét (Kolorádó Kid) és Zsigmond Dezső groteszk vígjátékát az állandó fenyegetettségben élő modern emberről (Bunkerember) is a nagyjátékfilmek versenyében láthatják az érdeklődők.
A dokumentumfilmek között versenyez Az Este műsorvezetője, Mészáros AntóniaMegtagadva című alkotása Bogdán Árpád filmrendezőről, aki az állami nevelőintézetekről forgatott filmje után a saját származását kezdte felkutatni. Sós Mária egy olyan kisfiúról készített filmet Jajgatán címmel, akit asztmája miatt kénytelenek elköltöztetni a fővárosból szülei, Petényi Katalin és Kabay BarnaHitvallók és ügynökök című sorozata pedig a diktatúra áldozatairól és kiszolgálóiról készült. Németh Gábor Péter a Krétakör Színház társulata és Schilling Árpád 2009-es helyspecifikus színházi eseménysorozatát örökítette meg Szabadulóművészek Budapesten címmel.
A tudományos-ismeretterjesztő filmek között vetítik M. Nagy Richárd és Varga Zs. Csaba rendezésében, a köztelevízió műsorán vasárnaponként látható 46 részes történelmi sorozat, a Magyarország története egy epizódját (Az Aranybullától a tatárdúlásig), illetve Sári Zsuzsa (MTV, Szegedi Körzeti Stúdió) filmjét Szent-Györgyi Albert szegedi éveiről Egy világfi Szegeden címmel. Végül pedig információs vetítéseken látható az MTV-vel koprodukcióban készült mozi, Makk KárolyÍgy, ahogy vagytok című filmje Törőcsik Marival a főszerepben, és Tóth Barnabástól a Rózsaszín sajt.
Ahogy a korábbi években, úgy az idén is a Filmszemléről jelentkezik február első hetében a Kultúrház (február 7-i adás), és a mustra hetében pedig korábbi díjnyertes produkciókat vetít esténként a Magyar Televízió.