Még így is örülhetnek azonban, mert korábban attól lehetett tartani, hogy be sem mutathatják a filmet az ázsiai országban, mivel egy feltámasztott kínai császár benne a főgonosz, és az ilyesmire Pekingben nagyon érzékenyek.
A kínai cenzorok hetekig nem válaszoltak az amerikai forgalmazó kérdéseire, majd végül közölték, hogy mehet a film, csak néhány rövid jelenetet kell kivágni, amely túl félelmetes lenne a gyerekek számára.
Legutóbb egyébként egy animációs film, a Kung Fu Panda okozott feszültséget a két ország között. A kínaiak először csak irigykedtek amiatt, hogy az amerikaiak készítettek el egy olyan sikeres filmet, melynek egy Kínában őshonos panda a főhőse és tele van kínai szimbólumokkal. Nemrég azonban egy kínai előadóművész be is perelte a filmet gyártó DreamWorks stúdiót az ország nemzeti szimbólumának - ez a panda - megsértése és a kínai kultúra kigúnyolása miatt.
A fő problémát az jelenti Zhao Bandi számára, hogy a pandát gonosz zöld szemekkel jelenítették meg az animátorok, illetve hogy édesapjaként egy kacsát szerepeltettek. A panda pedig véleménye szerint nemcsak az ország, hanem a kínai emberek szimbóluma is, ezzel tehát az egész kínai népet sértették meg.
A remélhetőleg ennél sokkal kevesebb nemzetközi problémát okozó Múmia 3-at eredeti címén a The Mummy: Tomb of the Dragon Emperort a magyar mozik még az olimpia előtt, július 31-én bemutatják.