Geroge Clooney hamarosan beiratkozhat Harrison Ford-hoz, és leckéket vehet olyan tantárgyakból, mint "indákból szőtt hídon való átfutás nyakunkban bennszülöttek ezreivel", "hatékony ostorkezelés". Ezekre akkor lehet szüksége, ha teljesíti a Niger-delta Jogi Egyenlőségéért (MEND) nevű szervezet kérését, akik azzal fordultak az ilyesfajta óhajoknak olykor-olykor eleget tevő sztárhoz, hogy ne csak Darfúrért kampányoljon, hanem a fekete kontinens legnépesebb államáért, a nyugat-afrikai Nigériáért is. A szervezet állítása szerint az ország egyik legszegényebb régiója a polgárháború szélére sodródott. A kényes helyzet feloldásában talán Clooney jelenléte segítene - állítják a MEND-nél.
Több okból fordult a sztárhoz a szervezet: köztudott, hogy a negyvenhat éves Oscar-díjas színész korábban is tevékenykedett jogi aktivistaként, kiemelkedő tevékenységet fejt ki a darfúri konfliktus kezelésében és csütörtöktől mindezt már ENSZ békenagykövetként teszi. Michele Montas, az ENSZ szóvivője január 18-án bejelentette, hogy a színész január 31-én a szervezet New York-i székházában részt vesz azoknak az országoknak a találkozóján, amelyek katonákat bocsátanak a kéksisakos alakulatok rendelkezésére.
A Vészhelyzet egykori sztárját közleménye szerint "mélységesen megtiszteli, hogy kitüntették a békekövet címével", ami annak tudatában nem meglepő, hogy ez a kinevezés a legnagyobb elismerés, amelyet az ENSZ adhat. A békenagyköveteket a művészetek, a kultúra, a tudományok és a sport óriásai közül választják ki azért, hogy világszerte támogatókat szerezzenek az ENSZ-nek. Clooney a kinevezéssel olyan társaságba nyer bebocsátást, ahol megtaláljuk többek közt Daniel Barenboim karmestert, Yo-Yo Ma csellóművészt, Elie Wiesel írót. A múltban a legendás ökölvívó, Muhammad Ali és a világhírű operacsillag, Luciano Pavarotti vállalt ilyen megbízást.