A kulturális rendezvény célja, hogy a Fedezze fel Indonéziát 2008 keretein belül bevezesse a magyar nézőt az indonéz filmek világába. Ennek révén erősebbé válhat a két ország közötti kapcsolat. Az Indonéz Filmfesztiválon hét olyan filmet láthatnak a nézők, amely az indonéz és a nemzetközi filmfesztiválokon díjakat nyert. Az első alkalommal megrendezett vetítéssorozatot az Indonéz Köztársaság Nagykövetsége szervezi.
Az első vetítésen, február 21-én Garin Nugroho Szerelem egy szelet kenyéren című, 1991-ben készült munkáját tűzik műsorra. A film során olyan, az indonéz filmvilágban ritkán érintett téma került könnyed stílusban a felszínre, mint a városi fiatalság szexuális traumája. A film az Ázsia-Pacific Filmfesztivál legjobb rendezői díját nyerte el 1991-ben és ugyanabban az évben az Indonéz Filmfesztivál legjobb film, szerkesztés, operatőr, színész és zene kategóriáiban lett győztes - Fira Basuki regényéből került.
A második vetítésen, február 22-án a Hős című alkotás látható. 1947-ben az indonéz függetlenségi harcok idején szakaszvezető főhadnagy Amir (Rendra Karno) feladatul kapta egy stratégiai fontosságú híd megvédését. Több menekült is meghúzódott a csapatban, mint például Irma (Chita Dewi), a függetlenségi harc kimenetelében kételkedő középosztálybeli lány. Amir és Irma között szerelem szövődött, amit titkolni próbáltak. Imron (Bambang Hermanto) törzsőrmester szintén meghitt érzelmeket táplált a lány iránt. Amir sérülését követően Imron vette át a csapat vezetését. El kellett hagyni az állásaikat, mivel a hollandok bevették a hidat. Seno (Bambang Irawan) tizedes arra a következtetésre jutott, Imron azért próbált megszabadulni Amintól, hogy megszerezze Irmát. Imron be akarta bizonyítani, hogy Seno gyanúja alaptalan és elhatározta, hogy kimenekíti a hollandok fogságából Amint. Az akció során ugyan Amin kimenekült, de Imron odaveszett. Irma annak ellenére, hogy Amin elvesztette egyik szemét és lábát, társául választotta Amint.
Asrul Sani amerikai tanulmányaival a háta mögött rendezte a Szögesdrótkerítést, annak az indonéz háborús tisztnek a történetét, aki a holland gyarmati kormánynak dolgozik és "az univerzális humanizmus" és a "humánus hős" megtestesítője. A filmet a kommunista kulturális szervezet, a LEKRA kritikával illette amiatt, hogy a gyarmatosítást és az imperializmust veszi védelmébe.
Teguh Karya Anya című alkotása Jakartában játszódik. Ibunda/Ibu Rakhim asszony özvegyként két különböző problémával találja szemben magát. Legkisebb lányát, Fitrit és barátját, Luket kiközösíti idősebb lánya, Ida és újgazdag üzletember férje, mert Luke Indonézia irián-jayai/pápua részéről való és nem jávai. Ugyanakkor legidősebb fia, Fikar egy színésznőért elhagyta feleségét és gyermekét. A film nyomon követi az anya lelki és erkölcsi kapcsolatát a felnőtté még nem érett családjával - hiszen ő az, akitől a megoldást várja mindenki.
18:00 Szerelem egy szelet kenyéren (szín. indonéz film, 1991)
február 22.
18:00 Hős (indonéz film, 1961)
február 23.
18:00 Szögesdrót kerítés (indiai film, 1961)
február 24.
18:00 Anya (szín. indonéz filmdráma, 1986)
február 25.
18:00 Szív (szín. indonéz filmdráma, 2006)
február 26.
18:00 Kilenc sárkány (szín. indonéz filmdráma, 2006- képünkön)
február 27.
18:00 Naga Bonar 2 (szín. vígj., 2007)