A fő kérdés, hogy miért nem Kínában, a kínaiak készítenek egy olyan filmet, amely tele van kínai szimbólumokkal, utalásokkal és nem utolsósorban magában a távol-keleti országban játszódik.
A jópofa kung-fuzós pandáról szóló animációs film gerjesztette vitáról a brit Guardian nevű újság számolt be, melyben egy kínai bloggert is idéztek. "Habár nagyon rosszul esik nekünk ezeknek a kínai szimbólumoknak a 'lenyúlása', annyi haszna van a dolognak, hogy a kínai filmipar talán most elgondolkodik azon, miért vagyunk mindig egy lépéssel lemaradva a kreatív globalizációs háborúban" - írta a Mu nevű blogger a Sina.com-on.
A Kung Fu Panda nemcsak a közéletben, hanem a kínai parlamentben is felkorbácsolta a hangulatot: egy kulturális ügyekkel foglalkozó bizottság az eset kapcsán arra a következtetésre jutott, hogy a filmgyártás túlságosan nagy állami kontroll alatt áll. "Habár nem titok, hogy részben az állami részvételnek köszönhető a kínai filmgyártás sikere, a kormányzatnak lazítania kéne a felügyeleten" - állapította meg a bizottság a Xinhua hírügynökség tájékoztatása szerint.