A szakértő, Eyal Arad a közelmúltban részt vett az izraeliek gázai kivonulásának megtervezésében. Arad első dolga most az volt, hogy vetítést szervezett az 1972-es müncheni olimpián meggyilkolt izraeli sportolók özvegyei számára. A film ugyanis arról szól, hogy az izraeli titkosszolgálat hogyan állt bosszút azokon a palesztin terroristákon, akik a mészárlást elkövették.
Az elhunyt sportolók rokonainak tetszett a München, miközben az izraeli titkosszolgálat több magas rangú veteránja úgy véli, Steven Spielberg filmje túlságosan lekerekíti a dolgokat. "A valóság sokkal komorabb és bonyolultabb, mint amit a filmben látunk" - vélekedik Avi Dichter, a Shin Beth egykori vezetője.
Az amerikai kritikusok nem osztják az idős izraeli titkosszolgálatok véleményét, és egyenesen korszakos jelentőségűnek vélik Spielberg művét. "A Münchennel Spielberg még bizonyosabbá tette, hogy korunk egyik legnagyobb rendezője. A mozi több szinten is működik, és, akárcsak a Ryan közlegény megmentése, azon kevés műfaji filmek egyike, amelyek képesek túllépni a műfaji határokon, és teljesen új és erőteljes műalkotássá nemesednek. Komoly, felnőtt filmmel van dolgunk" - írja James Berardinelli, az egyik legnevesebb amerikai kritikus. (Munich - hazai bemutató: 2006. január 26.) A Newsweek kritikusa, David Ansen is ódákat zengett a produkcióról, hasonlóan Owen Gleiberman-hez (Entertainment Weekly) és Lou Lumenick-hez (New York Post). Hogy mennyire megoszlanak a vélemények, azt jól mutatja a Village Voice tollforgatójának véleménye, aki szerint Spielberg alkotása túlságosan lomha tempójú, vontatott és önismétlő.
A film hazai bemutatója 2006. január 26-án lesz.