Sokszor és sokat írtunk az elmúlt hetekben Michael Mannról, a szűkös életművét rendkívüli precizitással bővítgető rendezőről, a nagyvárosi neondzsungel fényében eligazodni képes mesterről. Azt hittük, hogy ezekkel az írásokkal jó időre letudtuk kötelességünket. Már csak várnunk kell, és idővel majd helyet foglalhatunk a moziban, ahol a Frankie Machine-t, The Few-t, az Empire-t és az Arms and the Man című produkciókat vetítik az amerikaitól.
A lista a Hollywood Reporter jóvoltából újabb címmel bővült. A szóban forgó mű a Barbarians at the gate: The fall of RJR Nabisco című, a '80-as évek gazdasági mechanizmusait, a Wall Streetet vizsgáló, letehetetlen kötet szerzőjének, Brian Burrough-nak 2004-es munkájából készül. A történeti hitelesség szándékával írt, hatszáz oldalt is meghaladó Public Enemies: America's Greatest Crime Wave and the Birth of the FBI, 1933-34 a Nagy Depresszió idején kibontakozó bűnözéssel foglalkozik. Talán a családi érintettség okán (Burrough apai nagyapja részt vett a Bonnie és Clyde utáni hajszában), rendkívül színesre sikeredett a könyv, melynek szinte minden oldalán olyan nevekkel találkozunk, mint John Dillinger, Bonnie és Clyde, Baby Face Nelson, Ma Barker, Pretty Boy Floyd, Alvin Karpis vagy a Barker család. A jófiúkat, a törvény és rend őreit J. Edgar Hoover és az FBI emberei képviselik.
Mann a sokak által újkori Robin Hoodként idealizált, filmesek körében is számtalanszor megfestett John Dillingert teszi meg mozija főszereplőjének. A hőst a Rumnapló, illetve a Shantaram című produkció elhalasztása miatt időmilliomossá vált Johnny Depp alakíthatja. És ha még nem csigáztuk volna fel teljesen a kedves olvasót, hozzátesszük, hogy a márciustól, Chicagóban készülő Public Enemies pénzügyi hátterét Robert De Niro és partnere, Jane Rosenthal biztosítják.