Kedves gyermek Jézusom nyerte a Faludi Filmszemlét

Film

(MTI) - A kiírt kategóriák közül messzemenően a játékfilmes kivitelezés volt a legkedveltebb, ötvenkilenc alkotás közül Jezús Pérez-Miranda: Jesusito de mi vida (Kedves gyermek Jézusom) munkája nyerte el leginkább a zsűri tetszését.
   
Az ifjú alkotók idén a "csoda" kényes témáját álmodták mozifilmre - kisjáték-, dokumentum- és kísérleti film kategóriában -, illetve a most másodszor meghirdetett fotópályázat keretében képre. A széles nemzetközi mezőnyből - spanyol, svájci, argentin, szerb, angol, izraeli - 107 film és 106 fotó a zsűri előválogatója után került versenybe.
 

kedvesgyermekjezusom_r-jezus-perez-miranda.jpg
Kedves gyermek Jézusom
   
"A szentimentálistól a cinikusig, ezen a skálán mozogtak a bemutatott filmek" - fogalmazott Lázár Kovács Ákos filmesztéta, szemleigazgató. Jerzy Stuhr neves lengyel filmrendező-producer, a zsűri elnöke szerint a fiatalok számára nem sötét, negatív, hanem örömteli, bizakodó, fényes és a jókedvű volt a csoda fő filmes jelentése. A zsűri így foglalta össze az alkotásokat: a fiatalokban megszületett a változás, ami hosszú távon filmes reményekre is feljogosít.
   
Magyarok vitték a prímet a dokumentum- és a kísérleti film szekcióban. A dokumentumfilm kategória I. helyezettje Nemes Anita: Nilshorgerson. A kísérleti film kategória I. helyezettje pedig Bóné Péter: Kapcsolat. Filmegyetemi kategóriában is magyar hozta el a fődíjat: Szőcs Petra Rejtekhely (Aki bújt) című alkotása. A filmegyetemi kategóriában 18 külföldi alkotás versengett összesen 6 magyarral.
   
A fotópályázat nyertese Ijjas Teréz Az angyal című képe. A második alkalommal kiírt tematikus fotópályázatra félszáz alkotó 107 képet nevezett be a csoda témában.
   
A fesztivál a Budapesti Lengyel Intézet és a Faludi Ferenc Akadémia közös rendezésében valósult meg; utóbbi a magyar jezsuiták ifjúság- és felnőttképzési intézete. Az akadémia névadója, Faludi Ferenc XVIII. századi jezsuita szerzetes, jelentős költő, prózaíró és fordító.