A film, nevezetesen a Rózsaszín sajt története szerint - amelynek forgatókönyvét Tóth Barnabáson kívül Frank Rizzo és Hamvas Dániel írta - egy nagy dumás, szoknyapecér nőgyógyász, Tibor egyedül neveli 19 éves Dani fiát, ám míg az apa sikeres, versengő, hiperaktív, ugyanakkor nárcisztikus és éretlen, addig a fiú szelíd, konzervatív, romantikus típus. Tibor megpróbálja saját képére formálni a fiát, aki emiatt Franciországba menekül, de onnan némi megpróbáltatások révén megerősödve tér vissza.
A Rózsaszín sajt a rendező szerint olyan fajta "emberi vígjáték", ami a nevetés mögött komoly dolgokról és komolyan beszél. Tóth Barnabás saját bevallása szerint filmje csehes-franciás hangulatú és humorú darab lesz, ami a magyar művek közül leginkább talán a Sose halunk megre emlékeztet.
Tibor szerepében Bezerédi Zoltánt láthatjuk, Danit pedig Tóth Barnabás játssza. A filmben feltűnik még Molnár Levente és Erdélyi Tímea, a Barátok közt egykori Tildája is, illetve a párizsi Douceline Derréal. Tóth egyébként már gyerekként színészkedett: láthattuk például A legényanya, a Gyerekgyilkosságok vagy az Eldorádó című filmekben.
Rendezni csak ezután kezdett el, ő jegyzi például Az ember, akit kihagytak, a Vonaton, az Autogram című rövidfilmeket, Simonyi Balázzsal közösen az Egy szavazatot, illetve a Született lúzer című tévésorozatot. A Rózsaszín sajt lesz első nagyjátékfilmje, amelynek gyártása jelenleg a francia forgatásnál tart. A film költségvetése elég alacsony (50 millió forint). A Rózsaszín sajtot a közönség először a 2009-es Magyar Filmszemlén láthatja.