A 39 éves Kevin Macdonald-ot mostanában mindenhol körülrajongják, ami nem is csoda. A korábban kiváló dokumentumfilmesként ismert rendező, aki 2000-ben Oscar-díjat nyert az 1972-es müncheni olimpián történt mészárlást felelevenítő Egy nap szeptemberben című alkotásával, majd 2003-ban két hegymászó megrendítő történetén keresztül bepillantott a gleccserektől, szakadékoktól lyuggatta világba és idén szintén Oscar-díjig vezette mindenki kedven szellemkutyáját, Forest Whitaker-t, két játékfilmet tervez a közeljövőben.
Mielőtt azonban Brad Pittet Cal McCaffrey-nek öltöztetné és az angolok népszerű szerzőjének, a fikciós történelmi művek nagymesterének egyik izgalmas kalandjait ültetné vászonra, befejezi My Enemy's Enemy című dokuját. Az utómunkálatoknál tartó és a tervek szerint még idén bemutatásra kerülő alkotás a rettegett náci háborús bűnös, a lyoni hóhérként emlegetett Klaus Barbie II. világháború utáni tevékenységére összpontosít.
Közismert tény, hogy számos magas rangú náci tiszt a világégés után a nyugati hatalmak hírszerzéseiben vállalt állást, mintegy jó színben tüntetve fel magát, megpróbálva feledtetni azokat a rémtetteket, amiket a II. világháború alatt elkövetett, ezzel pedig azt remélve, hogy a szövetségesek eltekintenek a büntetéstől. Klaus Barbie is pont így tett, 1942 novemberétől 1944 augusztusáig a lyon-i Gestapo vezetőjeként működött, ebben a minőségében többek közt az ő nevéhez fűződött a francia ellenállás egyik vezéralakjának, Jean Moulin-nak a megkínoztatása, a háború után pedig a CIA-nál talált munkát, hogy aztán az '50-es évek közepén Bolíviában tűnjön fel Klaus Altmann álnéven.
Miközben Macdonald a '87-ben életfogytiglani börtönbüntetésre ítélt, majd négy évre rá elhunyt Barbie-n tartja fél szemét, Brad Pitt-tel munkálkodik a State of Play című tévéfilmsorozat egy történetbe passzírozásán. A politika, a bűnözés és a sajtó kapcsolatát fókuszba állító mű forgatása novemberben kezdődik, ami után a brit direktor egy 1954-es Rosemary Sutcliff regényt adaptál majd. Az The Eagle of the Ninth a II. századba vezeti az olvasókat és egy fiatal római katonát és kelta szolgáját állítja központba, akik útnak indulnak, hogy kiderítsék mi történt azzal a légióval, amit a római édesapja vezetett. Sutcliff leghíresebb könyvéből egyébként egy hat részes, egyenként 30 perces tévéfilmsorozat is készült 1977-ben.
Macdonald kedvenc gyermekkori olvasmányából merész filmet tervez, afféle John Ford-os Üldözők és Mel Gibson-os Apocalypto keveréket. Ha minden a tervek szerint alakul, a forgatás jövő tavasszal kezdődhet.