Leforgatták Magyarország történetét

Film

1449 oldalas forgatókönyvvel láttak munkához másfél évvel ezelőtt a Magyarország 1100 éves történelmét feldolgozó ismeretterjesztő sorozat alkotói. A forgatókönyvet az eredetileg történész végzettségű Nagy György jegyzi, aki a Magyarország története műsorvezetője is egyben, ugyanakkor neves történész szakértők segítik a tévést - a képernyőn és a háttérmunkákban egyaránt.
 
 Nagy György
 
A maroknyi stáb összesen 163 napot forgatott, ez idő alatt 12 ország 219 településén jártak. Volt, hogy a forgatási helyszín kedvéért éppen csak ki kellett lépniük az MTV egykori Szabadság téri székházából, máskor az őket váró osztrák kisvárosi fogadóbizottságot lerázva rohantak az Enns folyó partjára, hogy még sötétedés előtt felvehessék az Óperenciát (Ober Enns) megmutató jelenetet.
 
A sorozat nézői láthatták István királynak a prágai Szent Vid székesegyházban őrzött kardját, a belgrádi várban Hunyadi János nyomát keresve kiderül, hogy Bolgárfehérvárból tévedésből lett Nándorfehérvár a város neve. Aki rendszeresen nézi a Magyarország történetét, nemcsak azt tudhatja meg, hogy miért nem használhatták a magyarok Augsburgnál az íjaikat, de azt is, hogy szeptember végén, Koltón még mindig nyílnak a völgyben a kerti virágok...
 
A Magyarország története sorozatot 2009 áprilisában kezdte sugározni a Magyar Televízió. Az egyes epizódok vasárnap kora este láthatóak az m1 képernyőjén. A köztelevízió nagy szabású vállalkozása HD-minőségben készült.