Meghalt Charlton Heston

Film

Habár Heston halálának okát hivatalosan nem hozták nyilvánosságra, 2002 óta tudni lehet (akkor jelentette be a sztár maga), hogy a színész Alzheimer-kórban szenved azóta nem is vállalt filmszerepet. 

Az Illinois államban, Evanstonban egy molnár fiaként született Charlton Heston színészi karrierjét a Broadway színpadán kezdte, majd az éppen akkoriban születő televíziónál kezdett tevékenykedni. Filmes debütálását az 1950-es film noir, a Dark City jelenti, alig két évvel később pedig már az ő nevével reklámozták A földkerekség legnagyobb show-ja című Oscar-díjas Cecil B. DeMille-filmet. 

Ezt követően számos történelmi figurát formált meg a vásznon: volt Mózes a Tízparancsolatban, El Cid az El Cidben, Keresztelő Szent János A világ legszebb története - A Bibliában és Michelangelo az Agónia és extázisban. 1959-ben pedig eljátszotta leghíresebb szerepét a Ben Hur című filmben. Az alkotás összesen 11 Oscar-díjat nyert, Heston maga pedig Ben Hur életre keltéséért a legjobb színésznek járó arany szobrocskát vihette haza. 

A nagy hollywoodi filmeposzokon kívül játszott még például Orson Welles noirjában, A gonosz érintésében, az 1968-as A majmok bolygójában, Az omega ember és a Zöld szója című sci-fikben és az Airport '75 című katasztrófafilmben. Legutóbb a Minden héten háborúban és A majmok bolygója 2001-es remake-jében láthattuk, illetve saját magát adta Michael Moore Kóla, puska, sültkrumpli című dokumentumfilmjében. 

Színészi karrierje mellett Heston ugyanis politikai-közéleti szerepet is vállalt már a hatvanas évektől kezdve. Csatlakozott a feketék polgárjogi mozgalmához, részt vett például Martin Luther King washingtoni menetelésén. Közéleti szerepvállalása azonban a későbbiekben megosztotta rajongóit, főleg amikor 1998-ban a fegyverviselők jogait védő társaság, a National Rifle Association elnöke lett. 

Charlton Hestont felesége, Lydia Clarke akivel 64 évig éltek házasságban! és két közös gyermekük, Fraser Clarke Heston és Holly Heston Rochell gyászolja.