A filmes jelenleg azt várja, hogy megkapja az engedélyt a biztosító társaságtól, mely korábban 15 millió dollárt fizetett ki, amikor a forgatás helyszínét 2000-ben lerombolta egy árvíz, illetve a film egyik főszereplője, Jean Rochefort súlyos betegség (prosztatagyulladás) miatt nem tudta folytatni a munkát.
"Tulajdonképpen annak idején még meg is könnyebbültem, amikor a vihar és az áradás lerombolta a forgatási helyszínt és az egész díszletet, hiszen nem volt meg a pénz a film befejezésére. Még jó is, hogy így alakult, hiszen a stúdiótól felelősségre vontak volna, amiért túlléptem a költségvetést. Úgy gondolom, ezúttal egy jobb filmet hozunk majd össze" - nyilatkozta bizakodóan Gilliam.
A tervek szerint az immár szinte évtizedek óta készülő The Man Who Killed Don Quixotét 2011-ben mutatják be. A 2000-ben történt leállás előtt a rendező tíz éven keresztül készítette elő a produkciót, amire végül 32 millió dollárt teremtett elő, így harmadik nekifutásra meg is kezdődhetett a forgatás (korábban volt már ugyanis két sikertelen próbálkozása).
A film Jean Rochefort, Johnny Depp és Vanessa Paradis főszereplésével kezdett el forogni, a nagyszabású vállalkozás azonban végül nagyrészt a fenti okok miatt mégis kudarcba fulladt: mindössze hat nap forgatás után leállt a munka.
A kalandos sorsú projektről 2002-ben készült egyébként egy dokumentumfilm La Mancha elveszett lovagja címmel, mely eredetileg a szuperprodukció werkfilmjének indult, de a történtek miatt egy fájdalmas (és költséges) kudarc krónikája lett. Ennek ellenére a doku humoros jeleneteket is tartalmaz, sőt látható benne némi ízelítő is a The Man Who Killed Don Quixote leforgatott részeiből.
Nem Terry Gilliam az első, aki belebukott Cervantes XVII. századi lovagregényének megfilmesítésébe: Orson Welles 1955-ben kezdte el forgatni a szélmalomharcosról szóló művét, amely azonban több évi munka után is befejezetlen maradt. Végül a rendező halála után Jesus Franco és Patxi Irigoyen 1992-re befejezték a megkezdett filmet (amit Don Quijote de Orson Welles címen mutattak be), de a kritikák szerint a végeredmény egyáltalán nem tükrözte Welles eredeti elképzeléseit.