A négynapos vetítéssorozat mellett workshopokra, valamint szakmai és közönségtalálkozókra kerül sor. Mint Jeff Friday, a fesztivál társalapítója elmondta: meg akarja változtatni az amerikaiak véleményét az afro-amerikai tévés és filmes karakterekről.
"Mindig zavart, ahogy a színes embereket ábrázolták a filmekben. Érződött a küzdelem. Nem láttam eléggé árnyaltnak" - utalt az olyan tévéműsorokra, mint a Good Times vagy a The Jeffersons, amelyeken annak idején ő is felnőtt. A 15. alkalommal megrendezett filmfesztivál alkalmából megszólaló Friday ugyanakkor elismerte, hogy azóta sokat változott a helyzet.
A szombatig tartó fesztiválon húsz független produkció premierjét láthatják a látogatók. Közben a rövidfilmek és a dokumentumfilmek is versenyeznek a filmmustrán, amelynek közös jellemzője, hogy vagy afro-amerikai rendező forgatta az alkotásokat, vagy azok valamilyen afro-amerikai témát dolgoznak fel. A fesztivál nyitófilmjeként az In The Hive című drámát mutatták be, amely a fiatalok helyzetével foglalkozik. A megtörtént eseményt feldolgozó filmben egy nő problémás gyerekek számára nyit alternatív iskolát Észak-Karolinában.
A programban szerepel majd az a harmincperces dokumentumfilm is, amely az 1991-es Fekete vidék című film forgatásáról készült. Az akkor 24 esztendős John Singletont a legjobb rendezőként és forgatókönyvért is Oscar-díjra jelölték. Singleton meghívott vendégként arról tart előadást, milyen volt húsz éve a fekete filmesek közössége.
A zárónapon életműdíjjal tüntetik ki Keenen Ivory Wayans színész-rendezőt televíziós és filmes munkáiért. Friday olyan alkotóként méltatta, akinek sikerült a humor segítségével eltüntetni a faji különbségeket a filmben.