Melnibonéi Elricet is filmvászonra viszik

Film

Pár évvel ezelőtt nem sokan fogadtak volna arra, hogy az Amerikai Pitével a "pisikakiszex" humor megújítójaként (és nem műfajteremtőjeként, gondoljunk csak a Porky's és a Forró rágógumi sorozatra, ami jóval megelőzte a Jason Biggs-t minden tini kedvenc poszter alakjává emelő Pitét) hírnevet szerzett Weitz testvérpár, Paul és Adam kissé megkomolyodhat és egészen másfajta zsánerben is kipróbálja majd magát.

Míg a Bölcsek kövére 2 - A Klump család, a Mennyé má!, az Amerikai pite 2. ezt a vonalat erősítették és még inkább meggyőztek mindenkit, hogy Weitzék képtelenek lesznek búcsút inteni a bárgyú filmeknek (annak ellenére, hogy az előbb felsorolt alkotások közt vannak olyanok, amiket csak, mint forgatókönyvíró vagy executive producer jegyeznek), addig a 2002-es Egy fiúról már egészen más minőséget képviselt (köszönhetően elsősorban a kiváló alapanyagnak), nem is beszélve a két évre rá készült Arany Medve díjra is jelölt Jó társaság című drámáról.

Az előbbi produkció a bátyó, Paul nimbuszát emelte, a decemberben bemutatásra kerülő Philip Pullman trilógia első darabja, az Északai fény pedig nagy valószínűséggel sok boldog pillanatot okoz majd Chrisnek, aki annyira megszerette a fantasy műfajt, hogy következő filmjében testvérével közösen Michael Moorcock "multiverzumaiban" tesznek látogatást a szerző egyik klasszikus karakterének, Melnibonéi Elric vezetésével.

Az 1939-ben született író "multiverzum" elmélete szerint számos párhuzamos dimenzió létezik egymás mellett, amelyek néha érintkeznek egymással. Ezeket a különböző dimenziókat nagyon hasonló hősök népesítik be, mintha ugyanazon személy kivetülései lennének, csak más nevek alatt. Ebből alakult aztán ki az Örökös bajnok alakja, melynek Moorcock regény-ciklusaiban Dorian Hawkmoon, Von Bek, Erekosé és Weitzék kedvenc gyermekkori olvasmányainak főszereplője, Melnibonéi Elric a megtestesítője.