Összeválogatni minden idők 100 legjobb filmjét bátor vállalkozás. Ennek ellenére évente több lista születik, mely vagy neves kritikusok, vagy a "hétköznapi emberek" filmes ízlését, véleményét tükrözi. Legutóbb az angol Total Film kritikusai állítottak össze egy százas névsort, azzal a céllal, hogy végre egy olyan sorrendet állítsanak fel, amely mértékadó lehet minden más lajstromhoz képest. Vállalkozásukról a magazin szóvivője ekképp nyilatkozott: "Kiválasztania minden idők 100 legjobb alkotását mindig vitákat gerjesztő folyamat, de azt hiszem nekünk sikerült egy mértékadó listát összehoznunk."
A lista első helyén Martin Scorsese 1990-es remeklése, az ötszörös Oscar nominált és Joe Pesci (legjobb férfi mellékszereplő) révén egyszeres Oscar-díjas Nagymenők áll. Henry Hill életén alapuló mozi története az 1950-es években kezdődik. Henry még csak egy 13 éves kamasz, aki vágyakozva figyeli a szemközt lakó, sokak által a legnagyobb tiszteletben tartott maffiózó, Jimmy fényűző életét. A félig ír, félig szicíliai származású fiút, aki mindig is közéjük vágyott, könnyen elcsábítja a gengszterek világa, és egy napon a helyi keresztapák családjának szolgálatába áll.
Ugyanekkor csatlakozik a csapathoz a Henry-vel nagyjából azonos korú, így még könnyen befolyásolható Tommy DeVito, akivel a bajtársiasság jegyében és a nagymenők árnyékában gyorsan beletanulnak a szakmába. Néhány hónap sem telik el és Henry-t, akit maga Jimmy vezet be a könnyen szerzett pénz és a brutalitás világába, egyre többen előre köszöntik az utcán és név szerint ismeri a legjobb bár ajtónállója. Az újdonsült gengszterek gyorsan profikká válnak és hozzászoknak a vérrel áztatott, ám annál fényesebben csillogó gazdagsághoz. Egy napon azonban Henry-t válaszút elé állítja az alvilágért folytatott halálos küzdelem; az erőszak és a gyanú végleg elválasztja őt a családjától.
A Total Film szóvivője szerint a Nagymenőkben egyesül minden, ami egy halhatatlan alkotáshoz kell: a történet, a tökéletes párbeszédek, a színészek kiváló játéka (elsősorban: Robert De Niro, Ray Liotta és Joe Pesci), valamint a bravúros elbeszélésmód, rendezés, operatőri munka.
Scorsese alkotása a második helyre szorította a borzongatás nagymesterének, Alfred Hitchcock '58-as remekművét, a James Stewart és Kim Novak főszereplésével készült, Szédülést. A sorban a harmadik Steven Spielberg Cápája, majd -épphogy csak a dobogóról leszorulva- David Fincher '90-es évek Mechanikus narancsa, a Harcosok klubja következik. A lista ezután a következőképp alakul: A Keresztapa 2 (Francis Ford Coppola), Aranypolgár (Orson Welles), Tokiói történet (Ozu Yasujiró), Star Wars V. - A birodalom visszavág (Irvin Kershner), A Gyűrűk Ura-trilógia (Peter Jackson), Pénteki barátnő (Howard Hawks).
A lista talán egyik legnagyobb meglepetése, hogy Kertész Mihály Casablanca-ja csak 98. helyet szerezte meg.