(MTI) - B. Müller Magda alkotás közben mindig azt kereste, ami a filmezés-ben, a fényképészetben a legfontosabb: a különböző szemszögeket, "a különöset, az elképzelhetetlent" - mondta a megnyitón Koltai Lajos, Kossuth-díjas operatőr.
Dippold Péter, az OSZK főigazgató-helyettese a tárlat helyszínét indokolva felidézte: Székely Orsolya 1991-ben filmet készített a Széchenyi-családról. B. Müller Magda a forgatáson készített fotóit a könyvtárnak ajándékozta, gazdagítva ezzel a mostani kiállítást rendező film- és fotóművészeti tár anyagát.
Az év végéig megtekinthető, 100 képet felvonultató életmű-kiállítás több korábbi tárlat anyagából állt össze. Nagy Zoltán, az OSZK film- és fotóművészeti tárának vezetője elmondta: B. Müller Magda elsősorban filmgyári fotós volt, híres filmeket és azok szereplőit, alkotóit örökítette meg fotókon; 30 év alatt 60 játékfilmről készített felvételeket. Olyan filmek forgatásán volt jelen, mint az Utazás a koponyám körül, a Szindbád, a Régi idők focija, de fotózott Szabó István alkotásainak (Mephisto, Redl ezredes, Hanussen) felvételekor, és Sára Sándor munkáinak rögzítésekor is.
B. Müller Magda 1937. április 23-án született Budapesten. Filozófiai és esztétikai tanulmányai után fotós szakvizsgát tett, majd a Magyar Tudományos Akadémia fizikai kutatóintézetében fotósként tevékenykedett. Az 1960-as évek végén került a Mafilmhez, ahol harminc éven át dolgozott.