A Sam Mendes rendezte Bőrnyakúak, illetve az Irwin Winkler irányítása alatt, Samuel L. Jackson, Christina Ricci és a zenei világból átruccant 50 Cent főszereplésével készülő Home of the Brave után újabb film vesézi ki az amerikaiak szerepvállalását Irakban.
Nagy különbség azonban az előző alkotásokhoz képest, hogy a Jamie Moss forgatókönyvét alapul vevő Last Man Home már a második, 2003-as beavatkozás idején játszódik majd. A háború kitörése előtt néhány nappal egy pár főből álló csapat egy engedély nélkül távollévő katona felkutatására indul, aki az első Öböl-háborúban eltűnt testvérét szeretné megtalálni.
A Universal égisze alatt készülő produkció rendezője az a Ron Howard lesz, aki az Egy csodálatos elméért Oscar-t kapott, A Da Vinci-kód című művének világpremierjére pedig májusban Cannes-ban kerül sor.
Ron Howard íróként, producerként, színészként és rendezőként sok éve van a filmes és tévés szakmában. Az oklahomai születésű Howard színészként 18 hónaposan mutatkozott be a The Seven Year Itch baltimore-i bemutatóján. Első filmszerepét négy évesen kapta a The Journeyben. Gyermekszínészként szerepelt a The Music Manben és a The Andy Griffith Showban. Játszott a Happy Days című sorozatban, és kedvező visszhangja volt A rock nagy évtizedében és A pisztolylövészben nyújtott alakításának is.
1978-ban, 23 évesen rendezte első filmjét, a Grand Theft Autót. Ezzel indult sikereinek sora, melyek aztán műfajilag a legkülönbözőbbek produkciókat eredményezték, a vígjátéktól a sci-fi-fantasy-n át a könnyfacsaró drámáig: Éjszakai műszak, Csobbanás, Selyemgubó, Gung Ho, Willow és a Vásott szülők, mely 1989 nyolcadik legnagyobb kasszasikere volt, 100 millió dollárt hozott a konyhára. 1991-ben elkészítette a nagysikerű Lánglovagokat, mely négy Oscar-jelölést kapott. 1992-ben rendezte a Túl az Óperenciánt Tom Cruise-zal és Nicole Kidmannel a főszerepben; két évvel később pedig a The Papert Michael Keatonnal.
Az 1995-ben készült Apollo 13-at kilenc Oscar-díjra jelölték, és világszerte több mint 300 millió dollár bevételt hozott. Ezt követte a Váltságdíj Mel Gibson-nal, majd a Grincs. A 2001-es év végre meghozta számára a legnagyobb elismerést, az Egy csodálatos elmé-ért megkapta az Oscar-díjat. A remény bajnoka után most mindenki tülkön ülve várja legújabb rendezését, A Da Vinci-kód-ot.