A szupersztároknál is beütött a válság

Film

Újabban ugyanis a feltörekvő sztárokat felvonultató szuperprodukciók tarolnak, mint a Transformers: A bukottak bosszúja vagy a G.I. Joe: A kobra árnyéka; a korábbi húzónevek pedig már kevésbé dobogtatják meg a főleg fiatalokból álló nagyközönség szívét. 

Így például olyan korábbi bálványok, mint Julia Roberts, Tom Hanks, Sandra Bullock, Denzel Washington vagy Adam Sandler, rendre alulteljesítenek a mozipénztáraknál, aminek meg is van a következménye: szerényebb gázsit kapnak. (Egy hajszálon múlott, hogy Brad Pitt is rákerüljön a "feketelistára", de szerencséjére új filmje, a Becstelen brigantyk nagyon sikeres, úgyhogy nála egyelőre maradt a filmenkénti 20 milliós tiszteletdíj.) 

Elemzők szerint a Twitter, a Facebook és más közösségi oldalak, internetes üzenőfalak is ártanak a sztároknak, ugyanis ha egy film nem nyeri el az első nézők tetszését, a rossz hír másodpercek alatt elterjed, és hiába a jól csengő név meg az ügyes reklámkampány, a potenciális közönség be sem teszi a lábát a moziba. 

A szupersztárok nélkül is szépen muzsikáló filmek azonban olyan jól keresnek, hogy a hollywoodi stúdiófőnököknek a segítségükkel sikerült szembemenniük a gazdasági világválsággal, 2009 nyara lett ugyanis az Egyesült Államok box office történelmének eddigi legsikeresebb időszaka. 

Az olyan blockbustereknek köszönhetően, mint a Transformers 2. vagy a Harry Potter és a Félvér Herceg, az amerikai mozik nyári összbevétele jelenleg 4,17 milliárd dolláron áll, ami meghaladja a tavalyi időszak 4,16 milliárdos eredményét.