Tarr Béláé és Mundruczó Kornélé a Cirko-Gejzír

Film


MundruczoKornel_TarrBela_kombo.jpg
Mundruczó Kornél és Tarr Béla

A szeptember 15-én kezdődő Mundruczó-retrospektív keretében műsorra tűzik a rendező 2005-ben készült operafilmjét, a Johannát, valamint a Nincsen nekem vágyam semmi című produkciót.

 
Egy nappal később a direktor rövidfilmjeire ülhetnek be az érdeklődők, akik láthatják az öt, lazán kapcsolódó szkeccsfilmből álló Jött egy busz című alkotást, de vetítik a Kis Apokrif első és második részét, valamint az Elveszett tárgyak című, hat epizódból álló szkeccsfilm egy darabját, a Rövid ideig tartó csendet. A Mundruczó-filmek rajongói megnézhetik a rengeteg rangos díjjal kicsinosított Szép napok című filmdrámát is.
 
Szeptember 17-én Mundruczó Kornél főiskolás rövidfilmjei, egyebek közt az Afta, az El Robador, a Haribo-hariba, az Izzad a tenyerem és a Wolf mellett bemutatják a Delta című filmet is, amelynek premierje a 39. Magyar Filmszemlén volt, ahol elnyerte az Arany Orsó fődíjat, a legjobb filmzene díját (Lajkó Félix), és a külföldi filmkritikusok Gene Moskowitz-díját, a Cannes-i Filmfesztiválon pedig FIPRESCI-díjat kapott.
 
Tarr Béla filmjeinek retrospektív vetítése szeptember 20-án kezdődik. Az ötnapos program első napján Tarr legutóbbi, 2007-es fekete-fehér, francia-német-angol-magyar koprodukcióban, Georges Simenon regénye alapján készült filmdrámáját, A londoni férfit tűzik műsorra, míg másnap, szeptember 21-én az 1994-ben forgatott, az ördög csábító és kényszerítő erejét játékfilmes eszközökkel megjelenítő 7,5 órás Sátántangót vetítik le.
 
A szeptember 22-i programban a Kossuth- és Balázs Béla-díjas rendező Családi tűzfészek című első játékfilmje szerepel, amelynek témája egy család tragikus lakáshelyzete. Az érdeklődők láthatják a Szabadgyalog című 1980-ban készült alkotást is.
 
Szeptember 23-án fűzik be a vetítőgépbe a rendező Őszi almanach című, 1984-ben készült munkáját és az 1982-es Panelkapcsolatot. A filmrajongók szeptember 24-én az elmagányosodást, a reménytelenség érzését, a kárhozatba zuhanást középpontba állító fekete-fehér filmdrámát, a Kárhozatot, valamint a magyar-német-francia-olasz koprodukcióban készült Werckmeister harmóniákat tekinthetik meg.