Egy évtized telt el azóta, hogy Castro kormánya lelőtt két repülőgépet, melyek kubai menekülteket mentettek. Az egyik pilóta unokahúga a Shoot Down dokumentumfilmmel állít emléket a történteknek.
Cristina Khuly, egy 37 éves száműzött, éveken át nézte, ahogy anyja a kubai államot perli Khuly unokabátyjának, és más áldozatoknak a megöléséért. Khuly elhatározta, hogy elkészíti a filmet azért, hogy rájöjjön, mi történt valójában a nagybátyjával, a vietnámi veterán Armando Alejandre Jr-ral, és gépével, melyet a floridai tengerszorosban lőttek le. A film által reméli, hogy a történelem ezen apró mozzanatának megértése segíti az USA és Kuba közti kapcsolatokról szóló jövőbeni tárgyalásokat egy Castro utáni időszakban.
"El akartam mondani a történetet, azt akartam, hogy legyen mindez megörökítve, és talán tanulunk a hibáinkból" - mondta Khuly. Az 1990-es években menekültek ezrei próbálták elérni a floridai partokat, sokuk rozoga csónakokban indult útnak. A kivonulás 1994-ben érte el csúcspontját, közel 30.000 ember hajózott ekkoriban az Államokba. Ebben az időben Khuly bátyjai is csatlakoztak a számos mentőakciók egyikéhez több, mint 5000 embert mentve meg a vízbefulladástól.
Castro 1996. október 24-én engedélyt adott arra, hogy pilótái lelőjék a mentőcsapatok gépeit. Az indok a határok megsértése volt. A két testvér ekkor halt meg.
Jose Basult, aki túlélte a támadást állítja, hogy nem sértették meg Kuba határait. Khuly anyja végső fokon megnyerte a pert, és az áldozatok családjai összesen 38 millió dollárt kaptak lefagyasztott amerikai bankszámlákról, melyek a kubai telefontársaságokhoz tartoznak.
A Shoot Down idén számos fesztiválon szerepelt, és a Sonoma Valley Film Festival-on megnyerte a legjobb dokumentumfilmnek járó díjat.