Vigyázz, ha jön a jövő...!

Film

Hayden Christensen a Star Wars III. rész - A Sith-ek bosszúja című filmben

"Case, a konzolcowboy, az adatmezők magányos vándora magára haragította megbízóit, s ezért a hibáért képességeinek legjavával kellett fizetnie. Azóta üzletel, a fennmaradásért küzd a huszonegyedik századi Japán alvilágban, ahol a pénz szava törvény, a könnyelműség büntetése pedig gyors, kíméletlen halál. Armitage, a kékszemű démon azonban nem az üzletkötés szándékával keresi fel Case-t. Neki az aranykezű számítógépvirtuózra van szüksége. Társnője, az acélkarmú, harcra drótozott izomzatú Molly indítékai még különösebbek?Megbízójuk, a világ legzseniálisabb komputere, svájci állampolgár. Szabadparton, ebben a fura, égi Las Vegasban él, egy arisztokrata dinasztiát szolgál. Úgy határozott kivívja a szabadságot. Bármi áron..." (William Gibson, Neurománc, Valhalla Páholy)

William Gibson regényével elsőként nyerte el egyszerre a műfaj három legrangosabb elismerését, a Hugo-, a Nebula- és a Philip K. Dick-díjat. A Neurománcot további két regény követte: a Számláló nullára és a Mona Lisa Overdrive. A Valhalla Páholy kiadása óta a Szukits Könyvkiadó jóvoltából egy kötetben is olvasható három regény alapjaiban változtatta meg a sci-fi műfaját. Egy antiutópisztikus jövőben járunk, ahol a mamutvállalatok élet-halál urai és, ahol a hétköznapi ember elemi élménye a kiszolgáltatottság érzete, amit a számítástechnika és a biotechnológia fejlődés csak tovább fokoz.

Gibson révén kerültek a szótárakba az olyan kifejezések, mint a virtuális valóság, a kibertér, a mesterséges intelligencia, vagy a génmanipuláció. Nincs is mit csodálkozni azon, hogy az utóbbi években egyre több filmes ott sertepertél az író műve körül. Többen már befutóként emlegették Chris Cunningham-et, a lenyűgözően bizarr klipjeiről (például Come To Daddy, Windowlicker az Aphex Twin-nek, All Is Full of Love Björknek, Sheena Is A Parasite a The Horrors-nak) ismert harmincnyolc éves direktort, Gibson is legszívesebb az angol mestert látta volna a rendezői székben.

A JoBlo beszámolója most mégis egy másik nevet kapcsol a produkcióhoz, pontosabban újra Joseph Kahn-t emlegeti. Tavaly májusban lehetett először arról hallani, hogy napjaink egyik legmenőbb reklám- és kliprendezője (dolgozott már többek közt a Vodafone-nal, a Budweiser-rel, a NASCAR-ral, vagy a PlayStation-nel, klipet forgatott például Britney Spears-nek, a U2-nak, a The Chemical Brothers-nek, Eminem-nek, Mariah Carey-nek, Moby-nak, George Michael-nek, a KoRn-nak) készíti a Neurománcot, de akkor még senki sem hitt a pletykának.

A korábban bejelentett, filmre szánt hetvenmillió dollár valószínűleg tényleg meglesz, ha igaznak bizonyul a JoBlo információja, miszerint az ifjú Darth Vadert megszemélyesítő Hayden Christensen csatlakozik a stábhoz. Bár a huszonhat éves színész még messze van attól, hogy bekerüljön az A-listás színészek csapatába, sokak számára jól csengő neve mégis garancia lehet a moziba csábításhoz.