Vin Diesel, mint Hannibál

Film

A '90-es évek közepe és vége felé már-már úgy tűnt, hogy az izomkolosszusok fénykora lealkonyult a filmvásznon. Az ezerrel kigyúrt Stallonék egyre kevesebb szerephez jutottak, helyüket olyan típusú fickók vették át, mint például Keanu Reeves a Féktelenülből. Majd jött a 2000-es év és a gyurma figurák ismét visszaszivárogtak a vászonra. Ennek egyik ékes képviselőjeként a kopasz Vin Diesel is betört a filmes világa.

1999-ben a Multi-facial című rövidfilmje (amit rendezőként, színészként is producerként is jegyez a sztár), annyira megtetszett Spielbergnek, hogy egy kisebb szereppel megkínálta a Ryan közlegény megmentésében. Innentől kezdve nem volt megállás, jött David Twohy minimál költségvetésből készült, de annál sikeresebb sci-fi-je, a Pitch Black - 22 évente sötétség, majd a Halálos iramban, az XXX, a Túl mindenen és a Pitch Black folytatása, A sötétség krónikája. Vin Diesel Hollywood egyik legfelkapottabb színészévé vált, amely szinte elkerülhetetlenül maga után vonta azt is, hogy az izomagy imázst egy idő után lecserélje (vagy legalábbis egy kis időre szüneteltesse) egy szolidabb képre. Így született meg a Gorilla bácsi, ami természeten kasszákat robbantott.

Vin Diesel időközben úgy döntött, hogy ha már egyszer kipróbálta magát rendezőként (az előbb említett rövidfilmben, illetve az azt megelőző '97-es Strays-ben), ráadásul sikeresen, akkor itt az ideje újra próbálkozni. Első hallásra igen nagy fába vágta fejszéjét a tehetséges művész, ugyanis nem másról kíván forgatni, mint a punok vezéréről, az Alpokat elefántjaival megmászó Hannibálról, ezzel is folytatva azt a trendet, amely még 2000-ben vette kezdetét (természetesen igen erőteljes Hollywood-i hagyományokkal) Ridley Scott Gladiátorjával.

Vin Diesel ugyan küzdő típus, de az első vereséget máris elszenvedte a nagyra törő projekttel kapcsolatban, az általa tervezett 217 millió dollárról 50 millióra kellett csökkentenie a mozi költségvetését.

Ross Leckie fiktív elemekben is bővelkedő, Hannibál című könyve alapján készülő művet a Dominikai Köztársaságban kezdik el forgatni, majd a stáb átteszi székhelyét Spanyolországba és Kaliforniába.

Diesel tervei szerint többnyelvű filmről lesz szó a Hannibál esetében, azaz anyanyelvükön szólalnak (a la Mel Gibson-féle Passió, illetve a készülő Apocalypto) meg a szereplők, a rómaiak arámul, az ibériaiak spanyolul beszélnek, de lesznek karthágóiak és máltaiak is, akik szintén saját nyelvüket használják.